Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az új vám díj. Ha másnak...

Az új vám díj. Ha másnak rendelek neki is fizetnie kell?

Figyelt kérdés
Rendeltem ali-ról egy telefontokot. Az árát+a szállítási költséget is kifizettem, ami 1500 Ft körül mozgott. Eddig sosem kellett pluszba fizetnem, viszont most a postás kifizettetett velem egy 800 Ft díjat, vám díjat, ami eddig beletartozott a szállítási díjba. Ezt el is mondtam neki, viszont ő annyit válaszolt, hogy az új rendelet. Tehát ha most rendelek külföldről az +800 Ft lesz?

2022. aug. 18. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen. Az új jogszabály szerint elrendelték a 22 eurós határt ami alatt nincs áfafizetési kötelezettség. Ehelyett 150 euróig mindig automatikusan vámeljárás alá kerül és áfát kell fizetni utána. Viszont az Ali-n az áfa már bele van kalkulálva az árba és elvileg kifizetted.


A másik része a rendelésnek, hogy mivel minden csomag vámeljárás alá kerül, ezt nem te bonyolítod le, hanem a Posta átvállalja magára, és ennek az eljárási díját kéri el. Ennek az ára nem egységes, hanem értékhatártól függően sávos, de minimum 800 forint (400, ha online kifizeted). Árak itt:

[link]


A harmadik része a dolognak az, hogy milyen kiszállítóval van szerződve a kínai eladó. Ha a Postával és közvetlenül az országba jön a csomag repülővel, akkor a rendeléskor kifizeted a termék árát és áfát, majd a szállítási díjat, a kézbesítés előtt a Posta majd jelentkezik a vámeljárás díjárt.

Viszont ha nem a Postával van szerződve az eladó, hanem olyan futárszolgálattal aki trükközik az EU-ba behozatallal, akkor ezt a vámeljárási díjat nem kell megfizetned, mert előbb behozzák egy EU-s országba (valamelyik nagy importkikötőbe, pl. Hollandia), majd újra feladják immáron az EU-ból, és a vámeljárás csak az EU-n kívüli csomagra érvényes. Ekkor általában nem is a Posta kézbesít, hanem valamelyik futárszolgálat (pl. ExpressOne).

Viszont ezt előre te nem látod a rendelésből, hogy ki fogja hozni és kell-e ráfizetned. Nem biztos, de talán a CAINIAO-féle csomagnál (mikor választod a szállítási módokat, pl. CAINIAO standard) nincs ráfizetés.

2022. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. aug. 18. 16:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocs, a fő kérdésre nem válaszoltam: az fizet akinek a nevére szól, mivel a Posta azzal tudja a csomagot beazonosítani amilyen adat rá van nyomtatva. Ha más nevére és címére rendelsz, vele fogják megfizettetni, és ha elmulasztja vagy megtagadja, akkor megy vissza a feladónak.
2022. aug. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!