Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a falusi élet előnyei és...

Mik a falusi élet előnyei és hátrányai? Fogalmazáshoz kéne.

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hátrányként a társas kapcsolatok hiányát, minimális voltát említeném. És, hogy kulturális, eü, vásárlási okokból utazni kell a városba.Előnye a frissebb levegő, magadnak megtermesztett zöldség, gyümölcs, állatok tartása esetleg, mozgás megoldott a kert, és állatok miatt.
2010. szept. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) ha esetleg még valami eszedbejut nyugodtan leírhatod :D
2010. szept. 24. 09:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a társas kapcsolatok mehetnek az előnyhöz is, mert egy faluban sokkal szorosabb a kapcsolat az emberek között: mindenki ismer mindenkit, kicsi a hely és könnyű összefutni, stb.

Hátránya még: kevés munkalehetőség, magas árak (éppen a választékhiány miatt).


Viola

2010. szept. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi Viola :)
2010. szept. 24. 09:42
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Esetleg még: ingerszegényebb a környezet, így a gyermeknek nem lesznek olyan ismeretei, mint egy nagyvárosban (játszóterek, kiállítások, színház, mozi, meki:)). És a felnőttek is el vannak a kis világukban, ezért szerintem hamarabb öregnek tűnnek és begyepesedettnek.
2010. szept. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A falusi életet olcsóbbnak gondoljuk.

A városi élet drága, - mert mindent a városban élők "szájába" visznek, nem kell kilométereket kutyagolni, ha el szeretne érni valamilyen célt az ember, hanem felül a helyi járatra és két-három megállóval odébb rendelkezésére áll a szolgáltatás, a vásárlási lehetőség (általában).

Falun kevés olyan élelmiszer van, amit nem lehet megtermelni a ház körül, - s bár kemény munka van e mögött, valamelyest mérsékelni lehet ezáltal a kiadási oldalt, ugyanakkor drágábban lehet megoldani télen a fűtést, és ha műszaki probléma adódik az ház körül, körülményesebb megoldani - még akkor is, ha a szomszédok, falubeliek sokkal összetartóbbak, mint a városi emberek. A város forgatagában könnyebb "nem szem előtt maradni", - falun kíváncsiak az emberek arra, hogy mit csinál a másik falubeli, nem közömbösek egymás iránt az emberek. Falun sokkal rosszabbak a képzést, munkavállalást, szabadidős programokat övező feltételek, viszont nagyobb - a népességre vetített - hívők aránya, mint a városokban. A közigazgatás a városokban összpontosul, - bonyolultabb program a falusi embereknek egy hivatalos ügy elintézése, mint a városi embereknek.

A városokban élők nem tulajdonítanak nagy jelentőséget a hagyományok ápolásának, - fontosabb szempont a "pénzcsinálás", - nagy arányban élnek a városokban együgyű emberek, akik gépesítve, monotonul élik életüket. A falusi emberek vendégszeretőbbek, közvetlenebbek, de az ő életük a lehetőségeik korlátozottsága miatt monoton.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, - remélem ezzel is segítettem Neked!

2010. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi, nagyon szépen leírtad, a gond csak az, hogy már mára kellett, szóval nem használhattam fel :/ :D
2010. szept. 24. 19:59
 8/11 anonim ***** válasza:
:(
2010. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
zöldkéz azért ment, hátha legközelebb ugyanez a téma lesz :D
2010. szept. 24. 20:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem azért írtam, - hanem azért, mert ember vagyok, és semmibe sem került. Miért ne boldoguljon más, ha - "üresben vagyok" és - tudok Neki segíteni?

Ettől függetlenül: Köszönöm! :)

2010. szept. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!