Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hová tűntek el a DJ-k a...

Hová tűntek el a DJ-k a Facebookról?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám,hogy annak idején,igen sok külföldi és magyar lemezlovas oldalát bejelöltem a fészen.Legalább 150 lemezlovas munkásságát csípem.Kb 3-5 évvel ezelőtt nem volt olyan nap, hogy ne zenéltek volna valamilyen videóban.Az oldalaik még megvannak de legalább negyedére,inkább több mint negyedére csökkent le az aktivitásuk.Van olyan DJ, aki 2020 óta egyetelnegy videót, de még fényképet sem osztott meg magáról.Van valami trendi oldal ahová elmentek zenélni, tudtok ilyenről? Az okát értem hogy mi állhat a háttérben (Szerzői jogok szigorítása a FB-on, rajongó táborok elvesztése vagy lecsökkenése, a Covid, esetleg talán az Orosz-Ukrán háború is bejátszik bár ez szerintem talán a legkevésbé törheti meg a munkásságukat). Elsiklottam esetleg valami felett,elmaradtam valamiről mostanában?

Köszönöm előre is a segítséget ha valaki tud erről valami konkrétabbat,hogy mi történt.



2022. aug. 23. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy kielégítő választ tudok adni a kérdésedre,de egy ilyen széddult világban amiben most élünk,szerintem a legkevésbé érdekli az embereket és a művészeket is a videózgatás vagy az élő szereplés, egyáltalán maga művészet is teljesen érdektelenné vált.Biztos sokan meghaltak a világjárványban közülük,hiszen főleg a diszkósok nagyon társasági életet élnek,a másik fele meg lehet hogy tud valami tuti oldalt ahol tud tovább zenélni.Mert valóban a facebook az már minden másra alkalmas csak éppen arra nem hogy médiázzanak rajta.Én csak azt látom pl reggeltől estig, hogy a hülye picsák mutogatják magukat rajta égbe-kékbe, poénvideók vannak, játékvideók vannak, meg van egy új trend most főleg a spanyoloknál és a dél-amerikaiknál, hogy bemutatnak különféle történeteket és életszituációkat,amikbe belekeveredhetnek az emberek és azokra keresnek különféle megoldásokat, hogy miként lehet azokból a szitukból jól kijönni.Én ilyeneket látok mostanában,de én csak egy vagyok a sok közül és még DJ sem vagyok,hogy tanácsot tudjak adni neked.
2022. aug. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenki azért nem halhatott meg ezt nem hiszem el.Azokat a videókat én is tapasztalom amit írsz.Élő videókat leginkább csajok készítenek magukról mostanában,hogyan sminkelik ki magukat, öltözködés, ruha és termékbemutatás, ilyesmiket én is látok,meg sokszor olyan is van, hogy valami őket ért kellemetlenségekről számolnak be.De konkrétan zenélni senkit nem látok,egy-két zongorista és néhány vendéglátós szintisek igénytelen bohóckodásai kivételével egy értelmes dolgot nem látok mostanában.A nagyobb lemezkiadók még szoktak 30 másodperces felvételeket közzé tenni egy-egy DJ fellépéséről, koncert kivitelben, de az is csili-villi csimbumcirkusz reklámokkal van teledobálva.Arról szól hogy mikor volt, vagy mikor lesz az adott lemezlovasnak fellépése és hol.De olyanokat nem látok mint régen,hogy pasi és csaj DJ-k,hosszú perceken, vagy órákon át tolják a zenét élőben.Ezekkel mi lett, hová lettek? Nem hiszem hogy azért mert Covid van és háború, meg migráció, meg menekülthullám vagy globális klímaváltozás, akkor mindenki abbahagyta művészetet és elment fűszeresnek vagy közértesnek, takarítónak,vagy az egészségügybe, vagy mosodásnak közülük.Szóval valamiről úgy érzem nagyon lemaradtam,mert rengetegen felszívódtak, de hogy hová tűntek arról fogalmam sincs. :(
2022. aug. 23. 21:53
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Pedig erre is van példa,hogy elmentek más munkakörbe dolgozni,

mert a cincogásból nem lehet manapság megélni!

Rengetegen becsődöltek most a zeneiparban

Komplett zeneipari és médiaválság van gyerekek aki nem tudná

Szarban van az egész világ és senkit nem érdekel semmilyen művészet, zene és élő szereplés,legalább is a nagy átlagot biztosan nem!!

2022. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor inkább úgy módosítanám a kérdést,hogy van e most kedvezőbb oldal a DJ-knek, tud e valaki ilyet, ahol most élőben tudnak zenélni?


3/3 kutyából nem lesz szalonna! Aki nem ért máshoz csak a szórakoztatóiparhoz vagy a zenéhez,akkor az mind ment a levesbe? Kénytelen volt valamilyen átlagos közmunkát vállalni, magyar és külföldi lemezlovasok feladni az egész eddigi karrierjüket és mondjuk beállt az átlagemberek sorába, krumplit pucolni egy konyhán,vagy elment szarospelenkát hordani az egészségügybe,nem már?? Ugye ezt nem gondoltad komolyan. Csak van valami olyan oldal ahol tovább zenélnek vagy elköltöztek a facebookról,mert hogy ott már semmi érdemleges nincs az egészen biztos.

2022. aug. 23. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Hátha egy DJ nem akar manapság az adósok börtönébe kerülni

Elveszteni a barátjait,barátnőit,vagy éppen a komoly kapcsolatát

akkor valamit kénytelen vállalni másik munkát ebben a világban


Mert most nagyon nem a zene fénykorát éljük ha nem esett volna le még a tantusz hanem a megélhetés és az életben maradás most a tét.

Sokaknak, millióknak!!ez határozza meg a mindennapjait. A lószart sem érdekel ma már semmilyen zene. Több millió zene van a neten már.Egy vagy több szarság,nem oszt,nem szoroz manapság, ezt mindenki tudja és ők is!!Valami más bevételi forrást kerestek és átmenetileg szüneteltetik a fő tevékenységeiket.Ez a legvalószínűbb forgatókönyv.Nem tudok olyan oldalról,ahol non-stop DJ tevékenységek folynak.Olyan oldalról tudok ahol megosztják az aktuális mixeiket,remixeiket,de ott sem órákon át élő videóban zenélnek,mert azokon az oldalakon erre lehetőség nincs!!

Nem állt le teljesen azért a zeneipar és szórakoztatóipar, de hogy qurva nagy uborkaszezon van az egész világon az fix!!

2022. aug. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van DJ ismerősöm ,zenélt sok országban ,most itthon van és irodai munkát végez.Ennyi ha nem vagy felkapott,Mo.-n főleg nem tudsz befutni.
2022. aug. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!