Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A klíma csak egyféle levegőt fúj?

A klíma csak egyféle levegőt fúj?

Figyelt kérdés
Van a lakásomban egy klíma. És akármit állítok a távírányítóján, úgy tapasztaltam, hogy mindig ugyanolyan hőmérsékletű levegőt fúj (hideget). Mitől lehet ez?
2022. aug. 27. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Van rajta hőmérséklet szabályozó gomb, amit beállítasz, olyan hőmérsékletű levegőt fúj.

Ha kell, 30 fokost is, nem csak hideget.

2022. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát állítom rajta a Celsiust, de nem változik semmi. Húztam már le 17-re meg fel 30-ra is, de nem éreztem különbséget abban ami jön belőle. (Természetesen vártam pár percet a húzás után és aztán ellenőriztem a hatást)
2022. aug. 27. 22:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt nézd, milyet fúj ki, hanem a beállított hőfokot fogja lehűteni a szobádban. Nyilván nem azonnal.
2022. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az normális, hogy hideget fúj, ha jól működik a klíma a hőcserélőn +8 fokosnak kell lennie. Ez a hideg levegő keveredik a szoba meleg levegőjével, így idővel lehűl a kívánt hőfokra, amit a távirányítón beállítottál. Ha közelít hozzá, a modern klíma visszavesz a teljesítményből és megpróbálja tartani, a régimódi 2 fokot túlhűti, majd kikapcsol és ha visszamelegszik a levegő a beállított fölé újra elindul.
2022. aug. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A beállítások között van hűtés, fűtés, szárítás is. Az sem mindegy, hova állítottad.
2022. aug. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Állítsd a szoba pillanatnyi hőmérséklete alá mondjuk 1 °C-kkal, és akkor mérd.

Egyébként nem feltétlenül lesz sokkal kevésbé hideg a kifújt levegő, mivel az inverter ugyan leszabályoz, de ezzel párhuzamosan a ventilátor fordulatát is lecsökkenti, hogy a kifújt levegő továbbra is hideg legyen. Ennek az az oka, hogy a relatív páratartalom ne nőjön nagyon, mert akkor a hűtés ellenére fülledt érzést kelthet a levegő.

2022. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!