Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az anyám miért nem tudja...

Az anyám miért nem tudja megérteni, hogy nem csak egyféle anime létezik?

Figyelt kérdés

Én általában inkább véres, kaszabolós animéket nézek, ahol sorra hullanak az emberek, szörnyek, meg minden más, de tudom, hogy vannak animék minden korosztálynak, bármilyen érdekeltségű legyen az illető (az én esetemben ugye az "essünk neki baltával a szomszéd gyomrának, mert kedd van" félék). Azonban anyámnak hiába próbálom elmagyarázni, hogy nem csak felnőtteknek szóló animék vannak, és azokból sem csak erőszakosak. Mondtam neki, hogy készülnek animék gyerekeknek is, amikben egy csepp vér nem hullik (kivéve, ha véletlenül az egyik szereplő megszúrta az ujját egy tűvel, miközben ruhát varrt a kiskutyájának), és a felnőtteknek szólók között is rengeteg olyan van, aminek komoly, elgondolkodtató története van, nem hiszi el. Amikor az erőszakos animék egyik ellenpéldájaként megemlítettem a Yuri!!! On Ice-t, amit nemrég néztem végig (és az jutott először eszembe), és kiderült számára, hogy a két főszereplő meleg, akkor meg azon akadt ki, és próbáltam neki elmagyarázni, hogy nincs benne semmi szexualitás, csak magát a szerelmet mutatják benne, nem volt képes elfogadni, szerinte ha valahol valakik melegek, akkor ott egészen biztosan megjelenítik a testi szerelmet is, és pont.

Hogy tudnám megértetni vele, hogy az animék nem olyan fekete-fehérek, mint hiszi? Egyáltalán szerintetek miért így gondolkodik?



2018. ápr. 28. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Én animés vagyok, de ha nem lennék az és lenne egy lányom, akiről azt hinném hogy értelmes, de valójában csak odáig jutott volna el az ízlése hogy az agyatlan vérontás látványát élvezi, ráadásul még fujoshi is, akkor már bocs, de én is erre asszociálnék. Nézess vele Miyazaki-filmeket, Fullmetal Alchemist-et, Wolf's Rain-t vagy Usagi Drop-ot, akkor majd ő is rájön, hogy az anime szó nem egyenlő a Tokyo Ghoul-lal meg a Yuri on Ice-szal, hanem vannak nagyon jó és rendes történettel rendelkező animék is, mindössze a lányának nincs jó ízlése.
2018. ápr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kana-chan válasza:

Hát szerintem hiába magyarázkodsz neki mert mindenkinek aki nem néz animéket azoknak ugye természetes hogy vannak előítéleteik ezekkel kapcsolatban. Szerintem kb akkor értené meg csak amit mondani akarsz neki ha leülteted a gép elé és nézetsz vele egy rész. Persze előtte kérdezd meg hogy milyen műfajúak érdeklik és az szerint keress neki egy oda illőt és olyat válassz ami első pillanatban máris felkelti a figyelmét különben fel fog állni és továbbra is hajtja majd hogy ez így meg úgy nem jó. Illetve ha még sem fogná őt meg ez az egész "nézzünk csak egy részt" dolog az esetben már nem hiszem hogy mást tudnál vele csinálni hogy megértse. Ha először nem kelti fel a figyelmét az hogy mondod neki nézzen bele csak egy részbe akkor fogadj vele. Mármint úgy értem hogy mondd meg ha neked lesz igazad és tetszik is neki akkor el kell fogadnia azt hogy ez így van és nem csak egy féle anime van, ha meg nem tetszik neki akkor mondd meg neki hogy azt mond amit csak akar de téged még így is érdekel ez a világ....


Remélem ezzel a kis történettel tudtam segíteni valamit ha mégsem akkor sorry :(

2018. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nincs olyan, hogy "jó ízlés" vagy "rossz ízlés", csak ízlés van, ami mindenkinek más. És én sem csak véres animéket nézek (a Miyazaki-filmek például, amit említettél, szerintem zseniálisak), legtöbbször azt, de nem mindig. Egyébként már látta a Nausicaä-t, a Chihiro Szellemországban-t, és a Laputa-t is (ha már Miyazaki), változatlanul hülyeségnek tartja az összes animét, és nem szeretné, ha én is nézném.

Mindenesetre köszönöm a választ!

2018. ápr. 28. 20:15
 4/5 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Köszönöm szépen, bár nem hiszem, hogy rá tudnám venni ilyesmire. Csak szóban lehetne meggyőzni (ha lehetne), de egyenlőre nem megy. Pedig nem is azt szeretném, hogy rajongó legyen, csak annyit, hogy ne legyen olyan előítéletes, és fogadja el, hogy attól, hogy valami neki nem tetszik, még lehet normális, vagy egyenesen jó is (jelen esetben az animék).
2018. ápr. 28. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézzen bele egy Kaleido Star trapézos színpadi mutatványok vannak benne,

Ha szeret főzni Shokugeki no Souma,

Love live táncos énekes, (gyerekeknek inkább szól)

komoly zenés: Nodame Cantabile.

2018. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!