Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jó tanácsok egy leendő egyetem...

Jó tanácsok egy leendő egyetemistának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Milyen tanács jött volna jól nektek az egyetem megkezdése előtt?


Kíváncsi vagyok nagyon, előre is köszönöm!



2022. aug. 28. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Ne a vizsgaidőszakban vagy előtte másfél héttel állj neki tanulni. Nem azt mondom, hogy első naptól kezdve görnyedj a könyvek fölött napi több órát, de jó kialakítani egy rendszert. Pl. minden nap végén nézd át egyszer a jegyzeteidet, vagy legalább hétvégén fusd át őket. A kötelező olvasmányokat szerezd be időben, hogy ne utolsó pillanatban kelljen kapkodni. Nem jó, ha megszokod, hogy a szorgalmi időszakban nem igazán kell teljesíteni, mert könnyű ellustulni, és onnan már nehéz lehet visszakapaszkodni. És járj órákra, akármennyire is rossz néha korán felkelni.

De azért ne felejts el kikapcsolódni sem időnként, mert az sem jó, ha túlhajszolod magad. Nagyjából oszd be magadnak, hogy mikor mennyit kell tanulnod, és próbáld meg magad ahhoz tartani. A szabadidődet pedig töltsd valami olyannal, amit igazán szeretsz. Sok sikert! :)

2022. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Ha van lehetőség gyakornoki melóra, vállald el. Ha megteheted mást ne dolgozz


Demonstrátorkodni nem éri meg.


Válassz ki valamit, ami érdekel a szakon belül.


Minden más tippem olyan, hogy nekem jó, de a többségnek ártana.

2022. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

-Válogasd meg az óráidat amire bemész és ha már bent vagy figyelj oda


-Szánj napi legalább 1 órát a tanulásra (első héten is!)


-Ismerd meg a szaktársaidat és próbálj meg velük összefolgozni(jegyzetek, kidolgozások stb)


-Menj el gyakornokoskodni releváns területen, ha kijösz egyetemről akkor már lesz tapasztalatod és könnyebb a minkakeresés


-Max 20 órás munkát vállalj.

2022. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NTBS ***** válasza:
85%

Tanulj rendszeresen.

Próbálj dolgozni, de ne túlzottan.

Érezd jól magad, szerezz új barátokat.

2022. aug. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!