Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a valódi élet?

Mi a valódi élet?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom ezt a vagy olvasom a kifejezést.Abban igazat adok,hogy nem annak kéne lenni,hogy csak dolgozik az ember és fenntartja magát és kész,viszont sokak azt mondják pl a valódi élet veszel egy tanyát és önfenntartó leszel,vagy van aki szerint az a valódi élet,hogy utazgatsz élvezed az életet,stb...

De most akkor mi a valódi?Régen az emberek nem utazgattak,nem szórakoztak meg a mostani önfenntartók fele is vicc szerintem pláne,hogy teljesen el sem tudnak szakadni a modern társadalomtól.

De akkor mi a valódi élet?Mert mindenki mást mond.



2022. aug. 30. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem élni mindenkinek mást jelent.

Saját példa:

A korombeli lányok többségének az élet egyet jelent a bulival, pasizgatással. Sőt, egyenesen lenéznek amikor azt mondom, nekem ez nem élet. Nekem élni azt jelenti, hogy fiatalon megtaláltam a párom, elköteleződtem és tervezzük a közös jövőt.


Nem lehet meghatározni, egyénenként változó. :)

2022. aug. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek mást jelent.
2022. aug. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az összes ilyen univerzális kijelentés, hogy az "igazi", a "valódi", az "értékes", a "valamire való", stb. mind azt sugallja, hogy az az egyedüli és üdvözítő megoldás. Csakhogy ahány ember, annyi féle értékrenddel és szempontrendszerrel élnek. Mindenki máshogyan érzi jól magát, más dolgok fontosak nekik. Emiatt az igazi boldogság, siker, érték is mindegyiküknek más. Sőt más-más élethelyzetekben és életkorokban ugyanaz az ember is más-más dolgokat tart fontosnak és mást tart igazán jónak, kívánatosnak.


Az élete során egy csomó hatás, élmény, örömök, kudarcok érik az embert, ezek hatására folyamatosan fejlődik, változik és az ízlése, érdeklődése, értékrendje is folyamatosan változik ezek hatására.


Az ember általában igyekszik a saját ízléséhez, világnézetéhez, értékrendjéhez hasonló, vagy legalább azzal kompatibilis emberekkel körülvenni magát, így jobbára a barátokkal hasonló értelmezésük van róla, hogyan szeretnek szórakozni, mitől, hogyan érzik jól magukat, stb.

Aztán ahogy változik az ember és a barátai is, menet közben kialakul, hogy vajon hasonló módon és irányba változnak és a változások után is hasonló marad a gondolkodásuk, értékrendjük, vagy teljesen más irányokban változnak és emiatt többé vagy kevésbé más barátokat keresnek inkább, akik a változások után is jobban összeillenek velük. Ezért szoktak a gyerekkori barátok szépen lassan elkopni az ember mellől és akár teljesen, akár csak jobbára eltűnnek mellőlünk és más, újabb barátok kerülnek az életünkbe, akár a magasabb szintű iskolai tanulmányok során, vagy a munkahelyeken, stb.

2022. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A jó önismeretből eredő folyamatos önmeghaladás.
2022. szept. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!