Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezért megbüntetnek????

Ezért megbüntetnek????

Figyelt kérdés

Barátomtól járok iskolába és ugye nem ez a lakcímem papíron.

Ma vettem bérletet, de nem oda szól, ahol a barátom lakik

Hanem ahol amúgy is mindig átszállok, akkor is mikor otthonról jártam. (Nyílván a két település között jegyet fogok venni)

Tehát ha egy ellenőr elkéri a bérletem, lakcímkártyám és ő azt látja, hogy én pl Tatabányán lakom de nem onnantól szól a bérlet hanem a legközelebbi várostól odáig ahol tanulok (diákigazolvánnyal bizonyítom) akkor ezért is megbüntetnek? Lehet hülye kérdés, remélem értitek

De legközelebb kérem úgy, ahogy a lakcímem engedi😂


2022. szept. 13. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy pontosan mit is jelent az "amúgy is mindig átszállok".

Nincs közvetlen járat? Vagy vonat-busz kombóval jársz otthonról?

2022. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A lakóhelyed és az iskola között vehetsz diákbérletet. Minden más viszonylat esetén megbüntetnek. Úgy lehet trükközni, ha például A és B között vagy jogosult, de egy köztes C állomáson szállnál fel, akkor is megveszed A és B között, azt már senki sem nézi hogy C állomáson fel/leszállsz. Ha viszont A és C között vagy csak jogosult és B állomásról mennél, akkor is csak A és C között vehetsz bérletet, B és C között 50%-os jegyet vehetsz, így a kettő kiegészíti egymást és mehetsz A és B között, csak így minden alkalommal jegyet kell venni.
2022. szept. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Furcsállom.

Mert pl tesóm még tanul. Somogymegyében lakunk, ide szól a lakcím kártyája is, ám budapesten tanul ezért ott van albiban egy kis faluban rokonoknál. :)


Sose büntették meg.


Amíg kifizetted a bérletet és pl a kitérődet pluszba, addig nincs joga büntetni, rakd el a jegyet is ilyen esetre.


Anno mindig a bérlet tokjának hátuljába aZ igazolványhoz beraktam.

(rég nem buszozok.)


Pl A-B sakaszra vonatkozik a bérleted, de mész C helyre jeggyel pénteken este barátodhoz tedd el azt a jegyet, hogy ha mész haza vasárnap, tudd igazolni, hogy kifizetted azt külön, szóval nem használtad a bérletet +a friss jegyet is megmutatod.

2022. szept. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!