Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a dohányboltba beküldenek...

Ha a dohányboltba beküldenek mondjuk 16 évesek egy 18 éves személyt, és ezt észreveszi az eladó, akkor a dohányboltos nem köteles kiszolgálni azt a személyt, aki bement a boltba?

Figyelt kérdés

2022. szept. 13. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Nos, nem ismerem a törvényeket, de nézetem szerint bármikor nemet mondhatok a saját üzletemben. Alkalmazottként meg a főnökök elvárása szerint.

Viszont nem az én (jogi) felelősségem, hogy a bolton kívül mi történik.

2022. szept. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Kéri a személyit és ha nem elég idős akkor nem szolgálja ki mondhat nemet.
2022. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

2. Te egy másik kérdésre feleltél. Egyébként igazoltatni sincs joga.

Az Aldi láthatóan ősz, öreg emberektől is megkérdezi, mikor született, ha alkoholt is vesz. Mondhatok nemet rá, füllenthetek is, igazolványt nem kérhet (nem is teszik).

A kérdés az, ha én 78 évesen azért veszek cigit, mert egy 14 éves megkért rá, akkor mit kezd az én igazolványommal?

De nem tudok olyan törvényről, amelyik megtiltani a kiszolgálás megtagadását. Inkább erkölcsi kérdés, hogy hogyan viselkedem ilyenkor. Ám tudomást sem szerzek az egészről, így erősen elméleti.

Egy gyermek és egy felnőtt beszélget kint az utcán. Az ablak nélküli dohányboltból nem látom, és ha igen: miről?

2022. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként igazoltatni sincs joga."

Igazoltatni lehet hogy nincs, de hogy megkérjen hogy megmutasd a személyidet, arra van. Illetve hogy ne szolgáljon ki, ha nem mutatod meg, arra is.

2022. szept. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mert ugye ma bementem egy haveromnak, és ezt észrevette a dohányboltos a kamerákon keresztül, és így nem szolgált ki engem.
2022. szept. 13. 18:35
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Van olyan ország, ahol tilos kiadni az alkoholt, ha látja az eladó, hogy kiskorú kért meg rá. Nem tudom, itthon van-e hasonló törvény.
2022. szept. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 qkker1 ***** válasza:
53%
Köteles lett volna kiszolgálni, semmi köze ahhoz, hogy távozás után mit csinálsz azzal a szarral!
2022. szept. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Ezt a „nincs joga igazoltatni” hülyeséget felejtsük már el. Ahogy 4-es is írta, elkérni van joga, te meg döntesz, hogy megmutatod és megveszed a cigit, vagy nem mutatod meg és nem veszed meg, végső soron saját döntésed. Az igazoltatás az, amit a rendőr csinál, ott nincs olyan választási lehetőség, hogy nem mutatod meg.
2022. szept. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha nyilvánvaló és rögzítve is van, hogy ott toporzékol a kicsi haverod/haverjaid kattogva, várva téged.

Megteheti.

Nem kell rá haragudni, se semmi, neki állásába is kerülhet.


Máskor nem kell butának lenni és a kölykök várjanak máshol meg téged.


Ilyen egyszerű.


Amúgy is felesleges a dohányzás.

2022. szept. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Megint tetszik-nem tetszik módon használjátok a piros/zöldet.

Az eladó megtagadhatja a kiszolgálást indoklás nélkül is. Azt meg nem vizsgálhatja, hogy egy felnőtt milyen megfontolásból vásárol bármit is. Ezek tények.

2022. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!