Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szokjam meg a kollégiumot?

Hogyan szokjam meg a kollégiumot?

Figyelt kérdés
2022. szept. 14. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Idővel megszokod.
2022. szept. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan! Minél előbb megszokod, annál tovább lesz jobb.

Mi a baj? Sok a gyökér? Azok mindenhol vannak, azokat is szokd meg. Melóhelyen több lesz belőle mint a koliban. Büdös van? Hangosak? Vernek? Mi a gond?

2022. szept. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Gyújtsd fel a kolit!
2022. szept. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem nincs semmi ilyesmi, itt rend van, és figyelnek ránk. De nagyon honvagyam van rámtör a sírás és hiányzik a haza járás, mert tavaly haza jártam. Nagyon hiányoznak a szüleim, mindennap beszélünk, de akkor is nagyon szeretnék haza menni.
2022. szept. 15. 18:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint most kezdted a gimit?
2022. szept. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én most a bentlakást kezdtem el, tavaly is ebbe a suliba jártam, csak akkor még nem volt bentlakásos.
2022. szept. 15. 18:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyházi suliba jártam, nálunk kéthetente lehetett hazajönni. A bent töltött szombaton tanulás volt (emiatt előbb véget ért az év), vasárnap pedig össz-vissz 3 órát kaptunk kimenőt délután amikor lehetett találkozni a szülőkkel. Ez még a 90-es években volt, akkoriban a szüleimnek még nem is volt vezetékes telefonjuk sem, úgyhogy volt, hogy csak 1x 1 héten tudtam beszélni 1-2 percet valamelyik szülőmmel aki a munkahelyéről fel tudott hívni. Szóval a mai világban ahol mindenhol van térerő és free wifi és van videóhívás, már nem kihívás elviselni 5 napot a családtól távol.

Azok a kollégiumi évek sokat segítettek az önállósodásban, és az elszakadásban. Inkább most történjen meg ezt mint később, felnőtt koroban! Az nagyon rá fogja nyomni a kapcsolataidra a bélyegét ha ennyire anyámasszonykatonája vagy. Tanács erre nincs, legfeljebb annyi, hogy szokd meg, találd fel magad, találj barátokat akikkel eltöltöd az időt, tanulj, olvass, sportolj, stb. Ha van kimenő akkor pedig ismerd meg a város minden szegletét, vegyél bérletet és menj el mindenhova. Ne sírdogálj bent a kóterban, annak sok értelme nincs.

2022. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!