Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tisztelt gyakori kérdések...

Janosvertes32 kérdése:

Tisztelt gyakori kérdések felhasználók! 32 éves érdeklődő vagyok. Érdekelne,hogy milyen érzés volt önöknek amikor véget értek a nyolcvanas évek!?

Figyelt kérdés

nem volt szokatlan átlépni a nyolcvanasból a kilencvenes évekbe akik akkor már éltek?

milyen volt az amikor az előző évtized befejeződött és elkezdődött egy új!?



#retrok
2022. szept. 20. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

'90-ben pont politikai rendszerváltás is volt, szóval tök új világ jött.

És szerintem jobb jött, mint amilyen addig volt.

2022. szept. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 éves voltam 1990-ben. Bár a politika akkor még nem érdekelt, de tudtam, hogy nagy dolgok vannak készülőben. Viszont a mindennapokban viszonylag lassú és gördülékeny volt az átmenet, egy 12 éves iskolás gyerek szinte alig vette észre.
2022. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De az 1980as évekre hogy emlékeznek vissza?

Az 1990es évek az nem is hasonlított az előző évtizedre!?

2022. szept. 20. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom..akkor még nem is éltem
2022. szept. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Paradoxa válasza:
100%
Én most 53 éves vagyok, így 1989-ben 20 éves voltam. Csak a saját szubjektív nézőpontomból írnék most néhány sort, ami szerintem eléggé eltér az "átlagostól." Majd igyekszem bővebben is írni. Az egyik jellemző körülmény, hogy 1986-tól amolyan alterocknak nevezhető koncertekre kezdtem járni. Például 1988-ban a Fekete Lyukba megnyitásától kezdve. Úgy 1987-től megmozdult valami a 80-as évek "levegőjében", érezhető volt, hogy valami jelentős változás következik a világ menetében és az élet minden területén. Mindemellett a 80-as éveknek teljesen más érzelmi színezete volt, mint a 90-es éveknek. De ezt a 80-as évek végén még egyáltalán nem lehetett előre látni, érezni, hogy pontosan milyenek is lesznek a 90-es évek. Most így visszatekintve a 90-es évek első felét teljesen átszőtték a 80-as évek "maradványai", mégis nagyon más volt, mit a 80-as évek.
2022. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

65 leszek hamarosan. Interneten nem illik magázódni.

Saját időm fogyása szokott érdekelni, de a kerek évtizedek nem játszanak kiemelt szerepet. Nem rázott meg, amikor 39-ből egyszerre csak 40 lettem.

Ami meg a kérdezett dolgot illeti: az sem. Egy folyamatban élsz. Az év, évtized mit sem számít. Nálam legalábbis nem. Az összes zavar, hogy eddig 1987-et írtam dátumhoz, holnap meg 1988-at kell. Január elején néha rontom, de ennyi a furcsaság.

Vicces volt az új évezred. Sokan 1999 Szilveszter napján az új évezredet köszöntötték, de az valójában 2001. január 1.

A nyolcvanas évek abban különböztek a hetvenestől, hogy érzékelhető volt egy lazulás. Könnyebben lehetett külföldre menni. Megjelentek a reformkommunisták. Én hülye bedőltem, hogy lehet normálisan csinálni, de kiderült, hogy nem.

Hogy az egész kártyavárként dől összes hamarosan, azt nem nagyon érzékeltük. Gorbacsov sem kapitalizmust akart, csak menteni a menthetőt a kommunista keretek között.

2022. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Önmagában az évszám nem jelentett sokat, mert akkor már a 2000-es váltásról álmodozott mindenki, hogy milyen lesz átlépni a XXI. századba. Viszont a viszonylag váratlanul bekövetkezett rendszerváltás fantasztikus érzés volt, ezzel párhuzamosan otthagytam a Hit Gyülekezetét (ami akkor még "underground" korszakát élte), lett barátnőm, egyetemi kollégiumba költöztem a laktanyából (előfelvételi) szóval sok szempontból gyökeres változások voltak. Az volt az érzésem, hogy "na, most aztán igazán élek"...
2022. dec. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen érzés volt? Mégis milyennek kellene lennie? Én akkor még nem éltem, de évtizedváltás azért volt már az életemben. Semmi. Legfeljebb, ha dátumot kell írni, első hetekben fura, de édes mindegy egyébként.
2022. dec. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!