Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hidegben munkavédelmi cipőben...

Hidegben munkavédelmi cipőben miért fázik a láb?

Figyelt kérdés

Ha nem szellőzik a cipő attól? Mert egy idő után belülről bevizesedik,a talpbetét is aztán a zokni is olyan lesz.Vastag zoknival is próbáltam már akkor is fázott.

Béleltnek kellene lenni? Vagy olyat venni ami elvezeti a nedvességet?

Nem acélbetétes egyébként,hanem kompozit.



2022. szept. 22. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
A láb zárt helyen izzad, de a fő probléma az h vékony a cipőd és nem tartja a hőt. És az meg ha a föld hideg hamar elveszik. Lehet venni füthető cipőbetétet vagy füthető zoknit és hasonlo okosságokat ha nagyon nagyon fázik és a +zokni/jól bélelt cipő nem segít.
2022. szept. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én volt amikor több pár zoknit is felhúztam, hogy ne fázzon kint a lábam. Kb. ennyit tehetsz viszonylag olcsón.
2022. szept. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazabol a mozgás az ami melegen tart a legjobban de ha nem ilyan munkát vegzel ez sajnos nem megy
2022. szept. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha bőr bakancs, az valamennyire szellőzik, viszont a szintetikus már kevésbé (a legtöbb esetben). A fő probléma szerintem, hogy nincs bélés a lábbelidben, na meg egy vastag talpbetét sem ártana, legyen az műszálas vagy gyapjú pl. Így szigetelve lennél a hideg talajtól is valamennyire. Vegyél olyan bakancsot, aminek alapból van belső szigetelése, bélése, és figyelj a méret kiválasztásánál, hogy fél-egy számmal nagyobb legyen, így lesz helye a meleg levegőnek úgymond, jobban kifűti a lábad belül. Legyen magassága a talpának, pl.ne egy vékony gumi legyen az egész. Esetleg vegyél hótaposót, bár ezeknek többnyire nincs merevítve se a talprészük, se az orruk, szóval ha olyan a munkavégzés, fontold meg milyen kell. Szerintem a kivehető vagy kifordítható bélés is előny, mert minimális kondenzáció úgyis végbe megy, így meg hamarabb megszárad.

Vegyél normális téli zoknikat, pl. poliészter/polyamid, gyapjú anyagokból, felvehetsz 2-t is, egy vékonyabb, egy vastagabb mondjuk... A munkakörülményeket is vedd számításba a hidegen kívül. Pl. vízálló kell, hogy legyen-e.


Az igaz, hogy a mozgástól visszaáll a keringés a lábadba, de ha olyan munkát végzel, ami főleg egy helyben ácsorgást igényel, a fent leírtakat vedd számításba.

2022. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm.A belinkelt bakancsok jók lehetnek hideg időre,mellé mondjuk gyapjú zoknival?


[link]

[link]

2022. szept. 24. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!