Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Névváltoztatáskor mi a helyzet...

Valaki : kérdése:

Névváltoztatáskor mi a helyzet ezekkel a dolgokkal?

Figyelt kérdés

Szeretnék nevet változtatni, nem házasság miatt. Viszont van diplomám, nyelvvizsgám, érettségim. Ezeket bonyolult átíratni? Költséges?

Illetve, milyen fényt vet rám a névváltoztatás? Olyan munkám van, ahol nagyon nem mindegy a megítélésem. És ez olyan rosszul jön ki, attól félek, hogy azt hiszik, a törvénnyel gyűlt meg a bajom, vagy mindenki számára nyilvánvaló lesz, hogy nem akartam a születési nevemet, vagyis az apám nevét viselni, tehát apámmal valami nem stimmel....



2022. szept. 23. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell át íratni a diplomát, nyelvvizsga és érettségi bizonyítványt. Ugyanis a névváltozásról kapsz egy hivatalos dokumentumot, amin rajta lesz a régi neved és az új neved is. Ez a névváltozási dokumentum az új személyi igazolvánnyal együtt érvényes. Igy egy vizsga bizonyítvány / diploma be mutatásakor, elég be mutatni a név változási dokumentumot / okíratott. - Ugyan át lehet a bizonyítványokat is íratni de minden bizonyítványt és dokumentumot át íratni akár 1 millió Ft-t is elérheti. Főleg mivel az iskolákban is az előző neveden vagy nyilván tartva. Viszont fonotos át íratni az összes személyi íratódat, személyi igazolvány, útlevél, vezetői engedély. Akkor a közüzemi szolgálatóknál be kell jelenteni a név változást.
2022. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ez jó hír! 1 millám nincs erre sajnos :( Szóval ez megnyugtató.

A papírjaimra számítottam, szerencsére jogsim nincs és egy be se jelentett albérletben lakom, minden a főbérlőm nevén van. Szóval ha jól sejtem, megáll a személyi, meg hasonló papírok átíratásában.

2022. szept. 23. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem csak közüzemi szolgálatónál kell át íratni. De ha van akár csak feltőtő kártyás mobil telefonod akkor azt is át kell íratni az új nevedre!
2022. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan vette az első válaszoló az 1 milliót. Úgy tudom egy bizonyítványt átiratni 5 ezer ft. De nyilván csak azokat kell, amik igazolják a végzettséget meg nyelvvizsga, de nem kell az összes félévi bizonyítványból újat kérni. Egyébként egyikből sem kell, mert a névváltoztatásról szóló határozatot kell mellé csatolni. Kivéve ha külföldön akarsz dolgozni, úgy tudom, akkor kell az új neveddel újra igényelni a bizonyítványokat.

Ha nincs jogsid, a többi igazolvány cseréje mind ingyenes.

Bank, közmű, telefon és egyéb szolgáltatók felé kell jelezni a névváltoztatást. Meg persze a munkáltató felé is. Mondj valami jól hangzó indokot a munkahelyen, miért változtatod meg a neved. Egyébként valószínűleg nem sokat fognak rajta töprengeni. Egyáltalán nem olyan ritkaság, hogy valaki nevet változtat. Magyarországon évente kb 5000 ember. Ebben a házasság miatti nincs benne.

2022. szept. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

na, szuper ez megnyugató. Külföldön nem akarok dolgzni :D Igazából csak a diploma, meg a nyelvvizsga volt a kérdés. Tőlem sosem fog senki kérni érettségit meg áltis bizonyítványt, mert ott a diplomám. Ezek nélkül az sem lenne.

Amúgy az a helyzet hogy tanár vagyok, és a gyerekek kíváncsiak...Arra gondoltam, annyit mondok majd: felvettem a nevelőapám nevét. Ez is elárul dolgokat, de még ez a legjobb megoldás.

2022. szept. 24. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!