Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen volt külföldre költözni...

Milyen volt külföldre költözni a családdal úgy hogy új volt a ház, a környezet, a nyelv és nem ismertetek senkit?

Figyelt kérdés
Milyen hamar szoktátok meg az új környezetet vagy ismertetek meg új embereket? Nehéz volt megtanulni az idegen nyelvet?
2022. szept. 27. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván ez újdonság számodra, izgalommal gondolj rá, ez egy új kezdet, hátrahagyva a gyökereidet. De soha ne felejtsd el,hogy honnan jöttél. Bármiért is költöztél el.


Embertől függ, hogy kezeli ezt a szituációt. Valaki nagyon nyitott az új befogadására, annak könnyebben, gyorsabban jön a megszokás. És vannak a zárkózottabb emberek, nekik nehezebb ebben a helyzetben. De legalább ott van a család.


Embereket hamar megismersz, kénytelen vagy, és próbálj is új ismeretségeket szerezni :)

2022. szept. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xp ali ***** válasza:
Jóismim ment előre, pár év múlva vitte az asszonyt. De mind2en beszéltek németül. Vannak kint magyarok, lehet velük barátkozni, de sokmindenre ne számíts tőlük. 1 másik ismim Kanadába költözött asszonnyal. A srácnak volt kint munkája, azért ment ki, de asszony nem beszélt 1 kukkot se angolul. 1 év alatt sem tudott megtanulni, nem is nagyon kap munkát. Éhbérért dolgoztatták magyarok. Ha csak azért mész, mert itthon xar, és nincs elég pénzed, nem beszéltek nyelvet, akkor nem biztatnálak, hogy jó lesz. Bár ki tudja.
2022. okt. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mamura válasza:
4 éve élek Németországban. Nulla nyelvtudással jöttem ki egy német férfi miatt akivel azóta már összeházasodtunk és született egy kislányunk is! Az első pár hónap olyan volt mint egy nyaralás, aztán jött a fekete leves. Volt, hogy sokat sírtam, nagyon nehéz volt már az az időszak amikor sokat megértettem de magamat még nem tudtam kifejezni. Évente 2szer hazarepültem, de majdnem 3 évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy úgy érezzem jó ide visszajönni. Amikor már ismerősök lesznek azok az arcok akik szembe jönnek veled az utcán, hidd el minden meg fog változni. A honvágyam sosem fog elmúlni,de már csak a kislányom miatt is egy itteni, ÉLHETŐBB életet szeretnék neki biztosítani!
2022. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!