Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Népszámlálás adatkezelését...

Népszámlálás adatkezelését elolvastam. Mi van, ha nem fogadom el az adatkezelést? Ekkor is jöhet a 200e Ft-os bünti? Egyáltalán nem értek egyet az adatkezeléssel, de így is kötelező kitölteni?

Figyelt kérdés
2022. okt. 1. 09:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kötelező.


„3. § (1) Az adatszolgáltatás - a (2) bekezdésben felsorolt adatkörök kivételével - kötelező. Az adatszolgáltatók kötelesek a népszámlálás körébe tartozó adatokat a valóságnak megfelelően megadni.

(2) Az adatszolgáltatás az egészségi állapotra, a fogyatékosságra, a vallásra, az anyanyelvre és a nemzetiségre vonatkozóan önkéntes.

(3) Az adatszolgáltatók mint érintettek a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről szóló, 2016. április 27-i (EU) 2016/679 európai parlamenti és tanácsi rendelet (a továbbiakban: általános adatvédelmi rendelet) 17. és 18., valamint 21. cikkében foglalt, törléshez, az adatkezelés korlátozásához és a tiltakozáshoz való jogot a (2) bekezdésben foglalt önkéntes adatszolgáltatáson alapuló adatok vonatkozásában gyakorolhatják. A jogok gyakorlása nem érinti a KSH által feldolgozott, a népszámlálás adataiból tájékoztatási célból kezelt, azonosításra nem alkalmas adatbázisokat.”

↑ 2018. évi CI. törvény

2022. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
51%

Írták a levélben, hogy KÖTELEZŐ.

Amúgy nem értem mit zavarja az embereket ez?! megcsinálod és kész, nem fog történni semmi (max írnak egy újabb hazug cikket), de ha nem csinálod meg akkor igen.

Ott a telefon a zsebedbe, a bankkártyád, van személyid, autód motorod biztosításod minden bevan rögzítve, az állásod, hogy mennyit keresel, ha orvoshoz még rögzítik, mégis mitől félnek az emberek? mindent tudnak rólad.

2022. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
30%

Ha "nem vagy otthon" és meg sem kaptad, lehet itthon sem voltál akkor minek bűntettnének.

Kb 2-3 %-a leszarja ezt az embereknek szerintem.

2022. okt. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Olvastam az adatkezelési tájékoztatót. Én laikus vagyok. Mit jelent ez számomra? Azt olvastam, kötelező. Ezt is értem. De mi van akkor, ha nem fogadom el az adatkezelést, mert nem értek vele egyet. Mi történik ekkor?

Értsd jól: nem az a lényeg, nem akarom kitölteni, hanem az, az adatkezeléssel nem értek egyet.

Most minden más lényegtelen. Az is lényegtelen, töltsem ki, aztán szarjam le. Az is lényegtelen, 200eFt bünti. Az is lényegtelen, kötelező.

Most csak az adatkezelés kérdése a lényeg.

Köszi.

2022. okt. 1. 09:54
 5/31 anonim ***** válasza:
63%
Senkit sem érdekel, hogy egyetértesz-e vele. A kitöltés a kötelező, ha kitöltötted, azzal automatikusan hozzájárulsz az adataid kezeléséhez.
2022. okt. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi, de nem ez volt a kérdésem.

Ha kitöltöttem, az már azt jelenti, hozzájárulok az adatkezeléshez. Ez rendben van.

Első kérdés, hozzájárulok-e az adatkezeléshez? Tehát ez érdekel valakiket.

Mi van, ha nem értek vele egyet? Ekkor jogosan nem enged tovább lépni a rendszer. Elutasíthatom-e az adatkezelést úgy, hogy később ebből nem lesz büntetés?

2022. okt. 1. 10:11
 7/31 anonim ***** válasza:
56%
Egy agybaj, amit írsz. Ha nem fogadod el, abból következik, hogy nem tudod kitölteni, amiből következik, hogy büntetést kapsz. Mit nem lehet ebből érteni?
2022. okt. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Utolsó: ugyanezt kérdezem, mit nem lehet érteni a kérdésemből?
2022. okt. 1. 10:26
 9/31 A kérdező kommentje:

Bárki elutasíthat egy X adatkezelést. Ekkor valamit nem tud megtenni (nem tud vásárolni pl.). Ezek szerint úgy fogadja el az ember az adatkezelést - a kérdés ellenére is - , hogy nem ért vele egyet. Ha úgy kezdődne, ez egy tájékoztatás, kötelező az elfogadása ENNEK is, akkor az úgy rendben. De így kezdődik, hozzájárul-e az adatkezeléshez?

Tehát a kérdésem továbbra is ugyanaz...

2022. okt. 1. 10:31
 10/31 anonim ***** válasza:
61%

Próbáld ki, de bizonyára tovább enged.

Ott van a jogszabályban, hogy az egészségi állapotra, a fogyatékosságra, a vallásra, az anyanyelvre és a nemzetiségre vonatkozóan önkéntes az adatmegadás; ha ezeket nem adod meg, azzal gyakorolhatod a különböző EU-s jogszabályokkal harmonizált tiltakozási jogod.


Ha egyik lehetőséggel sem élsz (adott határidőig online kitöltés, utána számlálóbiztosnak adatmegadás, ezen a határidőn is túl, adott határidőig a település jegyzőnél történő adatmegadás), akkor 200 ezer Ft-ig terjedő közigazgatási bírságot szabhatnak ki; mindegy, hogy milyen nem tetszés miatt nem tettél eleget a jogszabályi kötelezettségednek.

Ha szerepelsz állami nyilvántartásban (kezdetnek a lakcím nyilvántartásban), akkor a beérkezett népszámlálási adatokkal történő összevetéssel ki tudják gyűjteni az adataid, és meg is találnak a bírsággal. Ha netán nem fizeted meg, akkor további állami adatismeretek alapján a kiszabott közigazgatási bírságot adók módjára behajthatják. És akkor tiltakozhatsz a lakcím-, személyi adat-, NAV stb. nyilvántartások adatkezelése ellen is.

2022. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!