Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Biztonsági öv miért kötelező?

Biztonsági öv miért kötelező?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem lázadás szimplán mások látásmódja is érdekelne!

A minap megbüntettek mert nem használtam a biztonsági övet, oké nem is kerestem kifogásokat ,de nem értem miért is lenne kötelező a viselete?Hozzá teszem lakot területen ahol kb 20-30 al csordogálunk pl Budapest dugó stb szerintem fölösleges,de a véleményem szerint ez csak a pénztől és az adózó emberek rabszolga életéről szól mert aki vezet van állása van munkája adózni stb.

Elismerem az esetek 80% ábam megvéd!De mit is véd meg az életemet ami az enyém és tudtommal én döntök róla,pl hegymászó extrém sport stb..

Na most úgy gondolom mivel az öv nekem a kamionban a személyautóban mert 171 cm vagyok minden beállításba kidörzsöli illetve vágja a nyakamat,ha nem úgy ülök mint a gerenda pozicíó úgy érzem egy átok.Konkrétan a nyakamon foltok és dörzsölések vannak az öv miatt amit az orvos is elismert,de ez senkit nem érdekel.

Nincs igazam abban hogy az autó amit én vettem az enyém a benne lévő övvel együtt és az életemért is hagy feleljek én,elveszik a szabadságot a kényelmemet és még meg is büntetnek hol itt az igazság??Vagy én látom rosszul?Mi a véleményetek.És igen egy nagyon kényelmes mercédesben is halál bekötve vezetnem 6-10 órát.



2022. szept. 12. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha pl. 50-el neked jön egy másik autó, és te is 50-el mész, akkor 100-al csapódtok össze, és ha nem lenne öved, akkor megtanulnál repülni, és lehet, hogy meg is halnál. Ha ennél nagyobb a sebesség, akkor a biztonsági öv eltörheti ugyan a bordáidat, de ez még mindig jobb annál, mintha repülnél egyet és meghalnál.
2022. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennél sokkal prózaibb oka van. Sőt, több is.

Induljunk ki abból, hogy senkit, még az útszéli kutyát sem, de leginkább a jogalkotót alapból nem érdekli, élsz-e vagy meghalsz. Ebben igazad van: magánügy, legfeljebb majd édesanyád elsirat. Nem jogi kérdés.

Viszont.

Ha te lenyomorodsz egy életre, vagy hetekre az intenzívre kerülsz, az pénzbe kerül, és azt - közvetve vagy közvetlenül - az állam fizeti.

Namármost, ha az államnak döntenie kell, mi a gazdaságosabb: előírni a biztonsági övet (és a bukósisakot, és a légzsákot és az ABS-t stb.) vagy fizetni a sok kórházi számlát, egyértelmű lesz a döntés: korlátozni az egyén szabadságát a köz érdekében.

Ha lenne jogi lehetőség arra (szerencsére nincs), hogy szabadon választhass, használod-e a biztonsági berendezéseket, de ezek nem használata esetén hagyhatnak elvérezni, nem jár orvosi ellátás, nos, nem tudom hányan élnének vele...

Másik és kicsit közvetettebb ok szintén gazdasági. Ideális esetben aki autót vezet, az dolgozik és adót is fizet. Ergo ha meghalsz, egy adófizetővel kevesebb. Az állam ezért is próbál életben tartani.

Igen, ez egy igen-igen kemény világ.

Ugyanezért akar leszoktatni a dohányzásról is: ha tüdő- vagy gégerákkal ágynak esel, sokba kerül a kezelésed és adófizetőből költséggé válsz.

2022. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
#2 azért senki sem akar leszoktatni a dohányzásról, föleg nem az állam, mert több bevétel van a cigarettából, mint amennyi majd a kezelési költség. Számoljunk egy kicsit. Egy átlagos dohányos mondjuk elszúv napi 1,5 doboz cigit. 1 doboz cigi ára legyen 2000 forint. A dohánytermékeken kb. 50%-os a jövedéki adó. 1,5 doboz cigi tehát 3000 forint, abból a jövedéki adó 1500. Ha így folytatja, akkor mondjuk 15 év múlva kap tüdőrákot. 15×365×1500=8 212 500Ft. Egy átlagos dohányos élete során ennyi profitot termel az államnak. És ez csak egy szerény becslés. Az igaz (sajnos), hogy itt senkit nem érdekel az egészséged, de az államnak semmiképpen sem az az érdeke, hogy leszokj. Ezért üldözik az e-cigiket, mert arra nem tudják ráterhelni azt az 50%-ot.
2022. szept. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2: Illetve ha baleset van, és teszem azt a másik fél a baleset okozója, és bizt.öv használattal megúsznád egy karcolással, de a bizt.öv nélkül kirepülsz az autóból és meghalsz akkor a másik fél nem "könnyű sérüléts okozó közlkedési baleset" hanem "halált okozó közlekedési baleset" gondatlan okozása miatt lesz felelősségre vonva.

Szintén mi van ha kirepülsz az autóból (amire neked a saját gondolat meneted alapján jogod van) egy olyan balesetnél ahol Te vagy a hibás, és reptedben elkaszálsz még egy gyalogost is aki ez ok miatt nyomorék lesz v. meghal akkor mi van? Miután az utakon nem egyedül vagy (ld. hegymászós példád, ott azért elég ritka /bár előfordul többes baleset/ ha valaki hülye max. ő hal meg/lesz nyomorék) vannak közös szabályok amit mindenkinek be kell tartani.


3: En nekem 167cm magassággal sincs bajom az övekkel, feltehetően neked nyaktól felfelé van valami nagy problémád és az okoz testi tüneteket az övtől.

2022. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A válaszokat elfogadom van benne igazság.Semmi bajom makk egészséges vagyok szimplán vág az öv.
2022. szept. 12. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben sokat jartam parszaz meterekre max 1,5km falun belül. (tudom, tudom)

Akkor elkezdett zavarni az öv, es minek is... Csakhogy kezdtem megszokni az öv nelküli szabadságot, és neha már a közeli varosig sem kötöttem be magam. Aztán beültem mas mellé, és az első szamomra nem logikusan vett kanyarív utan nyultam rá az övre. Nehany agyhalottabb ismerős/haver mellett, meg vegképp visszaszoktam rá, mivel szembesülnöm kellett azzal, hogy nem csak rajtam múlhat a baleset, a szaguldozó debil is siman romra rakhat. A hátul ülőket is mindíg beköttetem, mivel csatt esetén kifejelhetik az agyvelőmet, vagy a paromét az anyósülésen.

Az meg ha a bekötetlen sofőr meghal egy balesetben az extra trauma mindenkinek függetlenül attól, hogy ki a vétkes...

Szóval en leginkabb magam miatt kötöm be magam. A kidörzsölést meg nem igazan ertem, de ha ez a helyzet, akkor ragadj parnát a sejhaj alá...

2022. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én keresnék olyan kocsit, amelyikben az öv nem vágja a nyakamat (ha ezt nem lehet beállítani).
2022. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Pont az ilyen hülyék miatt
2022. szept. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!