Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez csak nekem fura? Hogy...

Ez csak nekem fura? Hogy tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés

Haverommal egy albiban lakunk, egyetemre járunk mindketten, de már elkezdtünk dolgozni is a tanulás mellett lassan 1,5-2 éve.

Az elmúlt egy évben körülbelül 20 kilót hízott, ami azért is drasztikus, mert korábban nagyon odafigyelt az edzésre, étkezésre, súlyára. Bőven 100 kg felett lehet most, pocakot eresztett de persze kikerekedett mindenhol. Az edzést nem hagyta abba, közösen járunk mai napig de folyton eszik.


Múltkor szóvá tettem neki, hogy lehet az evésből vissza kéne venni mert már kezd nagy lenni a hasa, próbáltam viccelődve/ugratva mondani neki, van hogy beszólogatunk egymásnak hasonló formában. A reakciója kifejezetten fura volt, mert rögtön elkezdte hogy hagyjam már, nem is vészes meg én is híztam. Az utóbbi valamilyen formában igaz, mert feljött kb 5-6 kiló de én sose mentem rá erre a nagyon szálkás, kockahas formára, míg ő anno igen. Mondtam neki, hogy az is azért van mert rászoktatott arra, hogy konstans rendelünk valami szemét kaját, de hogy van bőven különbség.


2-3 hete lehetett ez, azóta se változtatott pozitív irányba az étkezési szokásain. Sőt, szerintem lehet többet is eszik, engem is mindig hív meg kérdez, hogyha rendel én nem kérek-e. Ami még kellemetlen, hogy amikor adott az alkalom akkor engem kezd ki a súlyom miatt. Pár napja mondjuk egy nadrágom már szűk volt és kicseréltem, rögtön beszólt hogy “na ki hízott meg?”, az mindegy hogy ő az egész ruhatárát lecserélte. Ha eszünk egy kiadósabb adagot és felpuffadok/sokat eszem a hasam méretére tesz megjegyzést, meg van hogy hozzáér, hogy bizonyítsa nekem is nagyobb hasam. Próbáltam felhozni, hogy kezdjünk el közösen diétázni, leszálkásítunk meg hasonlók de nem akar, és rögtön elzárkózik a témától.


Nekem szinte olyan mintha a testvérem lenne, nem szeretném hogy bármi baja legyen, de helyette nem ehetek, meg mégiscsak az ő élete. Viszont 23 évesen ez szerintem nem igazán egészséges, úgy hogy nem áll le.


Nektek volt ehhez hasonló akár baráti, családi körben? Mit csináltatok, szerintetek mit kéne tennem? Vagy hagyjam az egészet, úgyse tudok vele mit kezdeni?



2022. okt. 5. 22:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Ne szólj bele. Nem a te dolgod.
2022. okt. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Kólauborkával ***** válasza:
70%
Szerintem egyszer megpróbálhatod neki kultúráltan elmondani (nem ugratva), hogy tényleg az egészsége miatt aggódsz és már látványos méreteket öltött a nem odafigyelése. Természetesen mond el neki, hogy barátok vagytok és tényleg nem megsérteni szeretnéd, csak az eddigi igényes táplálkozása látványosan romokban.
2022. okt. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem amíg őt ténylegesen nem zavarja nem kéne zavarni ezzel mert csak azért sem fog rád hallgatni. Nem azért mondom de most az én szemszögemből ha őt zavarni fogja akkor fog ellene tenni. Én se vagyok kis darab (115kg) de engem sose zaklattak hogy dagadt vagy fogyj le. Elkezdődött nálam az egyetem ez most egy ilyen időszak majd ha lesz rá lehetőségem és időm ÉS zavarni fog megteszem a lépéseket a súlycsökkentésre addig is mozgok mert hát iskolába el kell jutni és ott is van hogy bőven 10km ert megteszek egy nap/ a hét 4 5 napján.

Ez az én véleményem. 21/F

2022. okt. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#2 igen ezt fogom tenni, hogyha hétvégén lesz idő beszélgetni, akkor felhozom a témát.

#3 zaklatni nem zaklattam, és önmagában nem a súlyával van a gond, hanem hogy nagyon drasztikus a változás, egy évvel ezelőtti képeken atom szálkás, kocka hassal. Közel azonos időszak alatt ő 20 kilót hízott én 5-6ot, egy év alatt szerintem a 20 kifejezetten sok. És nem a mozgásszegény életmód a baj, hiszen mai napig eljárunk közösen edzeni, hanem a mennyiség amit eszik. Ha pedig az evésből nem vesz vissza, továbbra is csak hízni fog és most még könnyebb változtatni, mint újabb 20 kg után. Persze ha nem akar változtatni, vagy így jól érzi magát, nem fogom erőltetni.

2022. okt. 6. 11:25
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Miért akarsz "minden lében kanál" lenni? Az egy nagyon irritáló jellemzhiba
2022. okt. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Kólauborkával ***** válasza:
57%

Ez nem minden lében kanálság, de egy barát segítséget nyújt, ha baj van és bizony a kóros elhízás baj, teljesen mindegy mennyire reklámozzuk önmagunk elfogadását.

Én mindig jelzem (nem pofázok, jelzem) a barátaim felé, ha úgy gondolom valami nem okés, ez természetesen kölcsönös, egy baráti kapcsolatbak számomra része az is, hogy nem engedem lecsúszni a másikat szó nélkül.

2022. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

5-ös akkor te minek írsz ide:D?

Azért ha valakinek valami problémája van, akkor a barátok szoktak segíteni. Mert akármennyire is elfogadó az ember egy év alatt 20 kg súlyfelesleget felszedni egyszerűen nem egészséges és miután folytatja ezt az életmódot ennek nem lesz vége. Pontosan nem is tudom, hogy mennyit hízott és hány kiló mert számszerű adatot egy hónapja mondott, tehát csak több.


Az a minden lében kanálság amit te csinálsz, mert érdemben nem tudtál hozzászólni, de csak azért is ide írsz valamit hogy tudjuk hogy létezel :D!

Félre ne érts, nem azzal van a baj, ha azt mondod hogy hagyjam rá, az utolsó mondat pont erre vonatkozik. Az az említett minden lében kanálság, párosulva rosszindulattal na az baromi zavaró :)


Ha lenne egy barátod, aki egyik napról a másikra rászokik a drogokra, vagy amit addig örömmel csinált hobbiból mondjuk fotózott, de hirtelen abbahagyja, te nem gondolnád hogy valami nagyobb baj lehet emögött, amiben lehet hogy az illető segítségre szorul?

2022. okt. 6. 17:17
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg rávehetnétek magatokat pl a közös futásra. Egyébként az ő problémája valószínűleg mentális, talán először ennek az okát kéne kideríteni, és segíteni rajta. A zabálás, mint olyan, az pótcselekvés.
2022. okt. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Kólauborkával ***** válasza:
53%
A válaszok alapján nem csoda, hogy ilyen kevés barátom van. Azokat akik szó nélkül hagyják a másikat hülyeséget csinálni, hát még idegennel sem nevezném, az ellenség jobb szó rá, úgy tünik ez divat néhány helyen, de kösz, én a barátaimat ez után sem fogom szó nélkül hagyni, ha a nézeteimmel ellentétesen cselekednek, elvégre nálam ettöl barát a barát, nem attól, hogy leönt 2 üveg whiskeyt a torkomon egy tölcsérbe…
2022. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#8 kardiózni biztos nem fog, de amúgy járunk edzeni, csak súlyzós edzést hajlandó csinálni. A baj tényleg az étkezésen van. Csak úgy gyűlnek az elviteles mekis/burgeres/kfc-s zacskók a kukába. Mióta ráállt erre én is szoktam rendelni, de olyan nem fordult elő hogy napi 3 alkalommal.


A mentális dolgon én is gondolkoztam már, csak ismerem szinte az egész életét, meg a mindennapjait miután közösen bérlünk lakást és nem volt nagy változás, vagy trauma mióta elkezdett hízni. Az is lehet persze hogy csak nem mutatja ki.

2022. okt. 8. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!