Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen a Miskolci rendőrképző...

Milyen a Miskolci rendőrképző iskola?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék iskolát váltani jelenleg. Rendőri 2 éves szakra szeretnék jelentkezni ami adna nekem szakmát + érettségit. Jelenleg egy átlagos érettségit adó szakközépben vagyok de nem vagyok vele megelégedve. Szeretnék váltani. Ahhoz, hogy én oda bekerüljek tesiből kéne felvételiznem vagy csak az általános + középiskolai tesnevelés jegyeimet fogják nézni? Sajnos nem vagyok egy tesi alkat de minden vágyam hogy rendőr majd nyomozó legyek. Ha kissé husisabb és lasúbb vagyok lenne esélyem?

Előre is köszönöm



2022. okt. 10. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Melyik az az iskola, ami 2 éves, ad érettségit és rendőr szakmát is?
2022. okt. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Van esélyed igen. Sokan járnak ide akik úgymond nagyobb darabok. Viszont ez a kétéves suli a technikum. Ez előtt le kell érettségizned. Nem itt kapod meg. Mehetsz a rendészeti szakközépiskolában és ott kapsz érettségit + egy alap rendőrségi képzést. Ha elvégzed akkor a két éves technikum helyett csak másfél vagy egy évet kell tanulnod.

Manapság viszont már ez nem éri meg. Szerez egy érettségit és végezd el a 10 hónapos képzést. Akkor a lakhelyed környékére tesznek dolgozni és fizetést is kapsz rögtön ami a te esetedben 300+ nettó. A 2 évessel is ugyan oda jutsz mint a 10 hónapossal, csak két évig ösztöndíjat kapsz csak, és lehet kiraknak dolgozni az ország másikvégére. A munkahelyeden majd tovább képeznek valamelyik irányba, ahova ember kell. Vagy majd innen mész egyetemre és leszel nyomozó.

2022. okt. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!