Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nappali tagozatos jogviszony,...

Nappali tagozatos jogviszony, tb, diákigazolvány, diákmunka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg egyetemista vagyok, nemrég kaptam meg a diákigazolványom, viszont novemberben ki szeretnék iratkozni.

Így elmehetek diákmunkára ha van diákigazolványom vagy ezt látják, hogy nincs jogviszonyom?

Ha kiiratkozom kell tb-t fizetnem ha diákmunkát végzek?

Szerintetek keressek rendes állást erre az egy évre vagy van bármi lehetőség arra, hogy diákmunkát kapjak?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. okt. 14. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Diákszövetkezetben csak aktív hallgatói jogviszonnyal mehetsz tudtommal.

Tehát rendes melót keress inkább, ahol bejelentenek, és fizetik a járulékaidat is.

2022. okt. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiiratkozol vagy passzív féléved lesz? Nem ugyanaz.

Ha kiiratkozol akkor lehet a matrica érvényességével szórakozni, de értelmetlen. Akkor inkább rendes állás. Ha passzív a féléved akkor is van lehetőség dm-re.

2022. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Aktív félévem van. Azon gondolkodtam h nem jarok be h legyen jogviszonyom es igy vallalok diak minkat
2022. okt. 17. 10:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs akadálya. De ha dolgozni akarsz miért nem mentél estire vagy levelezőre?
2022. okt. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eredetileg máshova szerettem volna menni csak ide vettek fel, nem akartam elkezdeni, de a szüleim kérték h legalább próbáljam meg, de nem tetszik a szak sajnos.
2022. okt. 18. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!