Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyjából milyen mennyiségű...

Nagyjából milyen mennyiségű összeget kell félretenni, hogy valaki nekifogjon egy könyv kiadásának?

Figyelt kérdés

Félve teszem fel a kérdést, mert tudom, itt könnyen támadnak az emberek.

Egy abc-től xyz-ig tartó összegre gondolok.


Tegyük fel, hogy a könyv 215 oldalas.

Próbáltam választ találni, van is egy tippem, de reménykedem, valaki olyan is látja ezt a kérdést, akinek van ebben tapsztalata, vagy rálátása.



2022. okt. 15. 10:21
 1/3 anonim válasza:
1-2 millió, ha magánkiadásban szeretnéd.
2022. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A terjedelem egy dolog, meghatározó, de nem csak ez.

Arra ne számíts, hogy kiadó megveszi. Legjobb esetben beszáll a költségekbe.

Magánkiadásban, ha értesz hozzá, teljesen kihagyható kiadóvállalat, grafikai stúdió. A nyomdába szakmai szempontból teljesen korrekt pdf-et kell küldeni a belívekről és a borítóról.

Nem kötekedek, amikor a 215 oldalt kiemelem. Az oldalak száma nyolccal oszthatónak kell lennie, de minimum néggyel. Nem szerencsés. 216 teljesen jó. Mondok, csak egy apróság a sok tudni való közül.

Amennyiben szakemberre bízod, a költségeket jelentősen befolyásolja, hogy regény, verses kötet, matematika, tudományos szöveg, album. Gazdagon illusztrált, vagy csak folyó szöveg.

Szokásos menet: kézirat előkészítése (Ne tévesszen meg a hagyományos név! Írógéppel, számítógéppel írt szöveget kérünk papíron vagy szövegállományként). A korrektor végig olvassa a szöveget, javítja a helyesírási, stilisztikai hibákat. Átadja a tördelőnek, aki elkészíti az oldalakat. Ezt megkapja a szerző, és a korrektor. Az író a maga javításaival, észrevételeivel visszaküldi. A korrektor újra végig megy a könyvön. Javítja a tördeléskor keletkezett hibákat, és a szerzői megjegyzések szerint módosítandókat…

…majd jóváhagyás után elkészül a pdf a nyomda számára.

A borító lehet puha táblás, kemény táblás, flexi. A nyomdától kérünk egy gerincméretet, és a kötés típusától és a kapott értéktől függően elkészítjük a borítót. Ebből is pdf-et adunk a nyomdának.

Elnagyolt, hiányos leírást adtam.

Tudni kell, hogy eddig a te költséged nem függ a példányszámtól.

Mondjuk a fent leírtak 100 ezer forintot érnek, az akkor is ennyi, ha egyetlen példány kerül kigyártásra, és akkor is, ha egymillió.

A nyomtatás és kötés viszont a példányszám szerint növekedik, nem egyenesen arányosan.

Minden kész. El kellene adni. Ha kereskedőre bízod, csak bizományba veszi át. Azaz csak az eladott példányok után fizet. Nem töri magát, hogy a tied fogyjon. Ha nem megy a könyv, akár még az is előfordulhat, hogy még neked kell fizetned. Mondjuk ritka, de fordult már elő velünk.

A bolti árnak minimum a felét viszi. Tehát ha a könyv 8000 Ft, akkor a könyvest illet abból kb. 3500-4500 Ft.


Nem a kedvedet akarom elvenni! Lesznek majd nagy okosok, akik lehurrognak. Nem érdekel.

2022. okt. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú választ! Nem vetted el egyáltalán a kedvem, teljesen megértem a lényegét.

A folyamatot hasonlónak gondoltam, mint ahogyan azt leírtad. Nem értek hozzá, így már csak ilyen tömören megfogalmazva is sok újat mondtál.

Már nagyon régóta dolgozom egy könyvön, ezért is töröm a fejem, hogy belevágja-e, megéri-e.

Nem tudom, milyen kategóriába lehetne sorolni, talán az életrajzi illik rá a legjobban. Idő, mint a tenger, így töröm tovább a fejem, lépjek-e, vagy ne.

Mégegyszer köszönöm!

2022. okt. 15. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!