Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Idén Halloweenkor szerintetek...

Idén Halloweenkor szerintetek sokan fognak Jeff Dahmernek öltözni?

Figyelt kérdés

2022. okt. 16. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Reményeim szerint senki nem foglalkozik ezzel a baromsággal. Mehet a piros.
2022. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ment a zöld :)

Csak egy kérdés volt, én párttatlan vagyok ebben.

2022. okt. 16. 20:03
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Twitteren volt egy kisebb balhé, hogy valaki megmutatta az ő Dahmer "jellmezét". Annak ellenére, hogy sok bolond van Twitteren (is), de itt legalább a józan ész győzött és mindenki a jellmez ellen volt/van. Szerintem ha tényleg lesznek olyan bolondok (biztos, hogy lesznek) aki beköltöznek, azokat szórakozóhelyekre, iskolában stb. nem fognak beengedni. Vagyis én biztos így tennék.
2022. okt. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó. Nem kellene ezt ilyen véresen komolyan venni…
2022. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Attól hogy most hirtelen felkapott lett a sorozat miatt nem hiszem hogy egy külsőre átlagos embernek beköltözne bárki is.
2022. okt. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

#4 Nem kell véresen komolyan venni? Mármint azt, hogy Twitteren kiposztolta egy idióta, aki beöltözött egy sorozatgyilkosnak? Ez a szörny feldarabolta, megerőszakolta, sőt még evet is áldozataiból, ezért az emberek többsége jogosan a jelmez ellen volt, mert rothadtul gusztustalan. Már ne haragudj, de szerintem igen is fel kell lépni ez ellen. Készült belőle egy jó sorozat, de sajnos a sok pisis nem tud különbséget tenni, hogy ez az ember nem egy fikció volt, hanem a valóság. Ennyi erővel akkor Adolf Hitlernek is beöltözhetnek az emberek „miért ne” alapon.


Elég csak belegondolni az áldozatok hozzátartozóinak helyzetében. Nekik az egyik legrosszabb érzés, hogy sok tizenéves bálványozza őt, csak mert a főszereplő színész milyen helyes.

2022. okt. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Tehát elévüléstől függ a dolog? Hasfelmetsző Jack jelmezen senki sem háborodik fel. Boltban lehet kapni jelmezt ilyen névvel. A kb 130 év vette el az élét? Szintúgy sorozatgyilkos volt. Aki mémesedett a kultúrában.
2022. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Én a Jack the Ripper jelmezekkel sem értek egyet, de ott is rengeteg feldolgozása van, ami add egy kis misztikumot a karakternek és itt is sokan nem tudják, hogy egy valós személyről van szó. Hol mondtam, hogy elévüléstől függ a dolog? Pont Hitlert is szóba hoztam, aki majdnem száz éve hallott, de egy normális ember nem öltözik be Hitlernek, mert tudjuk mit tett.


Gondolj csak bele, hogyha a te barátodat vagy rokonodat ölte volna meg egy sorozatgyilkos, majd később készül egy sorozat, aminek a hatására sok tini beöltözik ennek az embernek. Te hogyan reagálnál rá? A mémesedet pedig nem lehet kifogás. A legtöbb diktátor is mémesedet és a normális emberek többsége mégse öltözik be egy diktátornak.


Én nem vagyok a mémek ellen, sőt a fekete humort is kedvelem, csak azt veszem észre, hogy sok fiatal sorozatókból és játékokból edukálódik, ami sokszor kiszépíti és misztifikálja a valós eseményket. Én már nem egy olyan gyerekkel találkoztam, aki azt hitte a Gulag csak a Warzone játékokban létezik és szerintem ez szomorú, ahogy ennél a sorozatgyilkosnál is sokan nincsennek tisztában, hogy egy létezőszemélyről van szó, aki tényleg megtette azt, amit a sorozatban látnak.


Szerintem nincs gond azzal sem, ha mégis valós személynek öltöznek be, aki embert is ölt. Itt a hangsúly azon van, hogy ez a Jeffrey saját élvezetéből ölt, de például egy Jeanne d’Arc nem. Jeanne d’Arc nagyban hozzájárult a francia történelemhez, de Jeffrey semmivel, 17 ártatlan ember életét vette el élvezetből, hulláikat meggyalázta és tönkretette a családjaikat lelkileg.

2022. okt. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltam halloweeni beöltözős buliban Budapesten egy szórakozóhelyen, pont erről beszélgettek előttünk a sorban is... egyetlen egy Jeffrey Dahmer volt. :D
2022. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kilences vagyok, offtopic: Stranger things tematikájú volt a buli, mi azt hittük minden 2. ember Eddie Munson lesz. Voltak kb. ketten.

Kreatívabbak az emberek mint gondolnánk. :D

2022. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!