Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elveheti a munkaadó a megmarad...

Elveheti a munkaadó a megmaradt szabadságomat igazolatlan napok végett?

Figyelt kérdés
Joguk van elvenni a szabadságot mert pár napra szerettem volna kérni fizetetlen szabadságot mert a nem ledolgozott honap szabadságait nem adják oda előre és orvosi igazolást sem tudtam volna vinni de nem adtak igy igazolatlan nap van megadva és szabadságom sem volt.és fizetésnél a szalagon minuszba van a szabadságom.Joguk van elvenni a még nem megkapott szabadságot?
2022. okt. 17. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne, ha kirúgnának? A szabadság egy kisebb részéről dönthet csak a dolgozó, a többit a munkaadó adja ki. Figyelembe veheti a dolgozó kérését, de nem köteles ahhoz igazodni. Évente egy alkalommal két hetet egyben kell kiadnia. Fizetés nélküli szabadság tudtommal, csak akkor adható, ha már nincs rendes. Ebben tévedhetek, de az alap az, amit írtam.
2022. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem mindegy, hogy mihez van joguk?

Neked nincs jogod egyszerűen nem bemenni dolgozni - innentől kezdve pedig semmilyen morális alapod nincsen máson a jogkövető magatartást számon kérni.

2022. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen joguk van hozzá.

Nem rendelkezhetsz az összes szabadságod felett a vonatkozó törvény szerint. csak úgy lógni nem lehet. Vagy kiírják azokat a napokat, vagy kirúgnak. Ezek a törvényes lehetőségeik, és örülj, hogy nem is törvénytelenül járnak el, ahogyan te.

2022. okt. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Itt mindenki olyan okos más felett törni a pálcát hibáztatni azt a legkonyebb..anonim beszólogatni masnak de a probema okat senki nemtudja hogy miert vN igazolatlan..de ne is tartozik rajtam kivul semmire..csak velemynt,segitseget kertem.nem vadaskodast..aki nemtud normalis valaszt adni az ne is kommenteljen
2022. okt. 18. 00:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Senki nem vádaskodik, vazze. Elmondtuk a véleményünket, ami látszólag azonos, tehát köze lehet a valósághoz. Ez van. Az élet ilyen, nem te írod a játékszabályokat. Hiába hisztizel, toporzékolsz, akkor sem te döntöd el, mikor mész be dolgozgatni.

Van egy munkaszerződésed, elfog adtad, aláírtad. Ugyanúgy vonatkoznak rád is a benne foglaltak mint a munkaadódra. Ha te nem vagy hajlandó betartani azokat, annak következményei lesznek. Akkor is, ha nem tetszik.

2022. okt. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Buta vagy, kérdező.
2022. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!