Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A transzneműség lehetséges...

A transzneműség lehetséges indok névvaltoztatásnál?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy egy ember hiába érzi magát a születési nemétől eltérő neműnek, a nevének a "neme" kizárólag a biológiai nemmel azonosulhat. Ugyanakkor amennyiben egy AMAB (assigned male at birth = férfiként bejegyezve születéskor) transznemű egyén femininebb nevet kíván magáénak tudni, a névváltoztatási kérelem indoklásaként elfogadott a transzneműség jelenléte, vagy elutasítást kap érte az illető, mert nem adott meg "normális" indokot a változtatásnak?

2022. okt. 23. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell szigorú indok a névváltoztatáshoz. Akár az is lehet, hogy nem tetszik a mostani. 4 évvel ezelőtt be kellett fizetni 10000 forintot az anyakönyvvezetőnek és kitölteni a papírt. Az indoklás rész kb csak formalitás. Aztán egy idő után megjön a határozat, meg az új anyakönyvi kivonat postán.
2022. okt. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Feminimeb nevet gond nélkül fel lehet venni ha férfi névként van bejegyezve. Magyarban a nem és név szigorúan össze van kötve sajnos, pl van fannika aki teljes mértékben cisz lány és szeretné a ferike nevet, azt nem változtathatja meg mivel nem fiú a neme. Bő egy éve pedig a transzneműség miatti nem/névváltozatás (csak hivatalos iratok) nem lehetséges mivel erre hozták meg a 33-as paragrafust.

28/mtf

2022. okt. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Magyarországon szerintem nem lehetséges férfiként nőies nevet is felvenni hivatalosan. Más külföldi országban már hallottam ilyenről, átoperálás nélkül is. Egy olyan országban, ahol csakis a Ladó-féle névkönyvből lehet nevet válaszatni, ez nagyon futurisztikus... Még finn férfinevet sem vehetek fel (férfiként), ha nincs benne abban a könyvben...
2022. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3.

Nőies hangzású férfinévre gondoltam. Nem női névre. A kérdésem az volt, hogy a névváltoztatásnál elfogadható ok az, hogy a változtatás alanya transznemű?

2022. okt. 24. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha inkább más érvel állsz oda. Én bementem mondtam ez a szitu és azonnal küldtek is ki mivel tiltva van. De ha magyarban jóváhagyott férfi név, akkor nyugodtan mondhatod azt is hogy nem tetszik a mostani
2022. okt. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, es ez nagyon is helyes. Gabort ne hivjanak mar Gabriellanak, konyorgom. Egyre torzabb ez a vilag.
2022. dec. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!