Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért tendencia, vagy kényszer...

Miért tendencia, vagy kényszer a mai világban kérdezni, mint utánanézni?

Figyelt kérdés

A különféle fórumok és Facebook csoportok tele vannak napi szinten ismétlődő kérdésekkel.

Mi az oka annak, hogy valaki oda ír egy kérdést, ami már 100x ki volt tárgyalva és nem a keresőt használva keres rá, vagy a GYIK olvassa el...

Tipikus példa a milyen olajat tegyek a kocsiba és hasonlók.....


Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?


2022. okt. 28. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az, hogy ugyanazt, ugyanitt már rengetegen megkérdezték. Így saját magát szolgáltatsz példát erre.
2022. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A példádnál felmerülhet, hogy valaki laikus, és nem szeretne belefutni olyan hibába ami miatt kára keletkezik és inkább biztonságból megkérdez másokat is.

A másik amire gondoltál és jól elhatárolható csoport, aki lusta és nem hajlandó keresni, mert majd úgyis megcsinálja neki valaki.

2022. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2. Ha kifogásolom a le/fel értékelést, mindig megkapom, hogy nem kell foglalkozni vele.

Nos, régóta jelen vagyok, és mindig 79-80% körül voltam, így ez egyáltalán nem érdekel.

Ami miatt mégis szóvá teszem, pont a laikusok. Ha tényleg nincs semmi képessége, hogy korrekt választ találjon, akkor az egymásnak ellent mondó válaszok közül, melyikben bízzon?

A marhaság gyakrabban van felpontozva, az értelmes válasz meg akár nullára lenyomva. Az egyik tetszetős, a másik meg teljesen helytálló, de nem szimpatikus.

Vannak témák, ahol nincs komoly jelentősége. Pl., ha ti mennyi pillecukrot tesztek a pörköltbe (szándékosan írok badarságot, a jelenség a lényeg), van aki azt írja, hogy nem való bele, a másik meg azt, hogy olyan tíz darabot. Számít? Igen, de annyira nem súlyos.

De jogi kérdésekben azért kellene némi felelősségtudat a jelölgetésben is.

Ha egy válaszoló belinkeli a kérdésre választ adó paragrafust a jogtárból, mondjuk elmegy egészen 20%-ig. A ki nem szarja le, megy 100%. Na jó, utóbbiról talán a kérdező is sejti, hogy nem ez a jó felelet, de sokszor van amikor nem ennyire kézenfekvő, és utána kell nézni.

Tegnapi kérdés: lejárt személyivel haza tudok utazni?

Sokan kapásból válaszolnák, hogy nem. Esetleg még be is idéz olyan jogi szöveget, amely őt erősíti.

Én meg utánanéztem, és találtam olyant, amely szerint egyes országok megegyeztek abban, hogy a lejárt iratokat is elfogadják némi korlátozással.

No itt azért már be tud kavarni a le-fel pontozás rendesen.

2022. okt. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Funkcionális analfabéták.
2022. okt. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Alapjában véve néha azt hiszem, ez az oldal olyan, mint a BRAVO újságban annó kérdezz - felek rovat...

Nem mondom, hogy nem találtam már itt megoldást dologra, vagy egy linket, vagy csak élet helyzeteket melyekből szintél tanulhat az ember. De 100% bízni ebben természetesen nem lehet. Kiindulásnak lehet jó...


A laikus és nem akar hibába futni ez érthető, de legalább a keresés dolgot használná....

2022. okt. 28. 10:43
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Mindenki úgy oldja meg a problémáját, ahogyan a legjobbnak gondolja. Egyik rákérdez, másik utánanéz.

Nekem meg mindegy, ki hogyan csinálja, mert a fizetésemet nem befolyásolja.

2022. okt. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Te miért nem néztél utána ennek? Ugye? Visszanyalt a fagyi. :)

Amúgy főleg lustaság az oka. Rendkívül találóan GYAKORI kérdések az oldal neve is.

Pl a Mi az élet értelme? kérdést napjában 3 ember is felteszi. Pedig millió frappáns válasz született már rá, és a gyakorin kívül könyvek, videók garmadája elemzi a témát.

2022. okt. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
Mindenki időt akar spórolni.
2022. okt. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Időt spórolni? Azzal, hogy unatkozó idióták válaszolgassanak (engem IS beleértve), ahelyett, hogy bepityogná a Google-be, és az első két oldalon keresgélne? Mert az itteni válaszokkal nemigen igazodik el az életben. Vagy a témában, amit feldobott.
2022. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!