Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy dohányboltban dolgozom...

Egy dohányboltban dolgozom ahol az üzletvezető trükközik a leltárral, a bemondott hiányokat a többi dolgozóval fizetteti ki, amit utána zsebre rak. Megéri feljelentést tenni?

Figyelt kérdés
Vissza tudom nézni a leltárt illetve a jelenlegi gép szerinti készletet, és érdekes módon majdnem mindenből plusszunk van, és pont annyi amennyit kifizettetett velünk az ember, "hiány" címen. Ahogy hallottam évek óta csinálják ezt itt zavartalanul. Érdemes feljelenteni? Ha esetleg nem lehet bebizonyítani, hogy tényleg csal, akkor kell nekem valami perköltséget vagy ilyesmit fizetnem?

2022. okt. 28. 18:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Azért a kérdés, mert a bizonylatokat visszavezetve papíron valóban ott van a hiány amit ki kell fizetni, ezzel csak plusszokat teremt amit utána blokk nélkül ad el. Én a legbuktatáshoz sajnos kevés vagyok. Egyáltalán a rendőrségre vagy a nav-hoz kellene fordulnom?
2022. okt. 28. 18:48
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, olyankor mindent te fizetsz.
2022. okt. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért dolgozol még ott?
2022. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mert jó a fizetés, és mikor innen valaki kilép mindig szokott lenni nagy leltár ami újabb lehetőség neki. 30 napos felmondási időm alatt ezt bőven meg tudják csinálni.

Legutóbbi nagy leltár fejenkénti 40.000 forint mínuszt jelentett. Ezt örülnék ha el tudnám kerülni.

2022. okt. 28. 19:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél anonim feljelentést.
2022. okt. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ötös válasz jó ötlet.

[link]

2022. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet meg a linket!

Azt mondták ez alapján nem fog nyomozni a rendőrség, nem tudnak mit tenni, keressem fel a főnökömet.

Úgy tűnik ebben az országban mindent lehet, nem is tudom miért lepődök meg ezen.

2022. okt. 28. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Fel kell vállalni és feldobni, ám bizonyíték is kell.

Felvétel, bármi.


Mivel a dohányboltok állami kézben vannak, simán ki lehet rugni és mást találni az illető helyére.

2022. okt. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd meg a feljelentest! Dohanyboltot csak cdokosok kaptak! Busas bevetele, haszna van! Errol mint dolgozo valami fogalmad lehet! Igazan nincs raszorulvsa exptra csalasokra! Ne hagyd annyiban ha bantja az igazsagerzetedet!
2022. okt. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!