Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a főnököm ezt...

Mit tegyek ha a főnököm ezt csinálja?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el dolgozni egy ékszerboltban eladóként és egy 12 órás nap alatt a főnök nem nézi jó szemmel ha kihasználjuk a szerződés szerint kijáró 1 órás ebédszünetet.

Neki alapjáraton valami gondja van az evéssel, mert ő nem eszik egész nap semmit, legalábbis a munkában nem, viszont 3 energiaitalt megiszik.

Az egyik munkatársam azt mondta, hogy ettől függetlenül nyugodtan menjek el fél vagy 1 órára enni, a másik pedig, hogy felejtsem el, mert a főnök nagyon nem nézi jó szemmel.

Beszólni ezért elvileg nem fog, mert nem teheti meg, de nem szereti ha 10 percnél többet töltünk el evéssel. Ráadásul azt se szereti ha nem hátul a raktárban eszünk hanem beülünk valahova ott a plázán belül egy kajáldába.

Tegnap voltam 30 percet enni, beültem egy kávézóba, mikor vissza mentem láttam az arcán, hogy nagyon nem tetszett neki, hogy eddig elvoltam.

A nap hátralévő részében elég goromba is volt velem.

Ti mit tennétek a helyemben? Alkalmazkodnátok, hogy a főnök ne legyen rátok dühös vagy kihasználnátok ami jogilag jár nektek.

Az igazság az, hogy egy 12 órás munkanap alatt azért jól esik legalább 30 percre leülni kicsit szusszanni.



2022. szept. 29. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kihasználnám, ami jogilag jár.

Ha ezt a főnököm a szememre veti, akkor meg szépen megválunk egymástól.

(Ez alapból hatalmas probléma ebben az oszágban, hogy a birka munkavállaló mindent eltűr, a pofátlan főnök meg mindent megengedhet magának)

2022. szept. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ebédszünet jár, a fönök nézése lényegtelen.

Emellett jobban teszed, ha elmégy valahová enni nehogy már a raktárban kelljen ebédelnie egy embernek. Meg amíg elvagy, addig sem látod, hogyan néz.

2022. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Megkeseredett vagy/és ostoba a főnök. Megesik.


Nekem is volt olyan ilyen főnököm, felettesem.


Az üzletben ne legyen szünet a vásárló szemszögéből, feleződött a csapat és az 1 ó szünetet felváltva töltöttük. Nem utasításra tettük, hanem kinyitottam a számat helytállóan a fintorgó főnökömnek. Mindig nyilt, egyenes voltam, tiszteletet adó és helytálló. Ezért ahol konfliktus vagy bármi volt megfelelően elosztlattam az embereket, pozíciótól függetlenül.


Olyan helyem 1x volt, ahol nem volt értelme s helye a problémamegoldásnak, mert adott emberek személyisége, agyi kapacitása béka popsija alatt volt. 1hónap és bye.


Értelmesen megoldott szituációkban oda-vissza történő érvek, egyeztetések és aranyközép úttal megoldódtak a dolgok.

Megértettem, hogy pl főnöknek akár bevétel kiesése lehet az az 1 óra alatt. Beszéljétek meg. Mindenki emberből van.


Főleg, ha példamutatóan viselkedsz, nyugodt, tárgyalóképes maradsz, amikor ő pl fintorog, dobd be az empátiát "megértem, de ezt miért nem lehet rendesen közölni, megbeszélni ember módjára? Találjunk rá megoldást." stb.


Sok ember magában tart dolgokat gyáva gyermeteg módra, felnőttek zöménél mindennapos jelenség. Mert ehhez szoktak hozzá, nem tanulták meg a helytálló problémamegoldást.


Digitalizált világunkban egyre elterjedtebb, hogy rombolódnak bizonyos képességek avagy ki se alakulnak, mint pl kommunikáció, őszinte, ám példamutató helyzetkezelések... Stb.


A legutolsó főnökömék még kértek is rá, menjek vissza, az emberek között megint a susmus és durci stb megy mint az oviban, majd annyit mondtam: te vagy a főnök, kezeld a helyzetet.


Sokan nem valóak felettesnek, ahol emberekkel kell foglalkozni.


Nálunk nincs offline üzlet, csak online, így nem gond a szünet semmilyen opcióból + szervezettség. Lépjen le az illető nyugodtan, mindaddig, amíg elmondja nekem őszintén mi van.

Ha hajcsat kell neki, ha doki mindegy, csak ne hazudjon.

Direkt ilyen embereket válogattam a hozzáértés mellett.


Jó emberismerő vagyok, és a legkisebb jelet is észreveszem másokon.

Mindig szépen elvonulunk, megbeszéljük.


De pl egykor, amikor barátnőmet megismertem, belőle pl ki kellett nevelnem a kammantások sorozatát.

Mindig leszűrtem mi van s annyit mondtam neki "mondj simán nemet a talira, nem kell kertelés. Milyen barát az olyan, akinek nem mondhatsz igazat? Nem harapok és befogadóképes vagyok."


Van hova fejlődnie még az emberiségnek.


Kérdezd meg főnököd fintor pillanatába elé/mellé állva, szeretne-e valamit mondani vagy megbeszélni? :)


Gyermeteg szokás dünnyögni orr alatt. Az pedig gáz, ha ezt főnök csinálja. Pont azért főnök, hogy irányítson, megoldjon, megbeszéljen dolgokat, a szőnyeg alól is kisöpörve, hogy rend legyen minden téren.

2022. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
a főnök rosszalló nézésének tűrése a fizetéstől dügg. Ha baromi jól fizet, akkor nem kell az az egy óra, megoldod másként..ha szarul fizet, akkor minek vagy ott?
2022. szept. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát ilyen közepesnek mondanám a fizetést.

Nem fogok belőle éhen halni de nem is veszek belőle ferrarit.

2022. szept. 30. 12:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Te csak menj el, pontos időben térj vissza.

Meg se hallottad, hogy “nem nézi jó szemmel”.

Nem fog szólni. Ember vagy. Amúgy a gépet is olajozzák, hogy működjön.

2022. okt. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!