Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy transzneműnek tranzícióján...

Egy transzneműnek tranzíciójának megkezdése előtt szüksége van egy pszichológus és egy pszichiáter szakvéleményére. De bármilyen szakembert választhat erre? Egy ilyen szakvéleményt egy klinikai szakpszichológus is tehet?

Figyelt kérdés
Nyilván nem olyan szakember, aki csak a transzneműkre specializálódott. Itt olyasmire gondolok mint szexuálpszichológus pl

2022. nov. 2. 17:47
 1/5 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Szia!


A fizikai tranzíció (hormonterápia) megkezdéséhez két szakvélemény kell, egy pszichiáter orvos szakvéleménye és egy klinikai szakpszichológusé. Mindkét szakembernek szerepelnie kell az OKFŐ (országos kórházi főigazgatóság) listáján, itt van hozzá a kereső: [link]


Niki

2022. nov. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

(Első leírta én csak bővítem)

Magyarban egyre kevesebb az orvos aki adhat ki sajnos és pl csoportok nélkül nagyon nehéz találni normális orvosokat (facebook-on érdemes keresni ilyen csoportokat)

2022. nov. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

#2

annyival kijavítanálak jogy pszichodokit nem olyan nehéz találni, akár tb-s rendelésre is el lehet menni (èn is tb-s szakemberektől szereztem be a szskvéleményeim) a szakmai irányelvek szerint kell foglalkoznia mindenkivel, máskérdés hogy emberileg hogy áll a pácienseihez. de a legjobb fórumokon èrdeklődni hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a különböző dokikkal.

amit nehezebb találni az az endokrinológus aki felírhatja a HRT-t, én is csak az ország tùlfelén találtam


Niki

2022. nov. 3. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Múltévben én is még tb-sen szereztem azóta konkrétan nem lehet bejutni ahoz a dokihoz. A másik meg gyökér. 1 év alatt borzalmasan sokat romlott ilyen téren. Urológus vagy endokrinológus annyival jobb jogy azt akár pesten is találni de a kiskunhalasi a legjobb és legsegítőkészebb.
2022. nov. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

#4

Igen, Kiskunhalast én is ajánlom. Nekem is Bordás doktornő az orvosom.


Niki

2022. nov. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!