Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Dolgoznátok külföldön egy...

Dolgoznátok külföldön egy ilyen helyen?Ez az egyik lehetőségem.

Figyelt kérdés

Tesom kint dolgozik osztrakba szobalanykent.

Elég jó a fizetés,és nagyon beharangozta nekem hogy jöjjek ki,jó munkahely.

Otthon tanulnek tovább De nem tudom mit lenne érdemes és a mostani helyzetben jobb,ha dolgozok.

Édesanyámmal élek.

Megpróbáltam

Nehéz munka,és kiderült nővéremet van,hogy nem fizetik ki,vagy bent kell lennie este 10ig

Teljesen kihasználjak

Én viszont fixet szeretnék.

Fix bejelentés,semmi túlóra

De mindennap tuloraznom kene..

Lakást nem találtunk nekem,egy kis helyen élek vele és a párjával,ami elég körülményes.

Egy hónapot dolgoztam úgy volt bejelent,de hirtelen nem kell neki munka erő,így nem akar bejelenteni.

Tesóm beszélni fog vele ,de nem tudom akarom e ezt igazán így ilyen bizonytalanul.

Mit gondoltok?


2022. nov. 2. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg kiraknak mindenkit, aki nem fogadja el a megalázóan rossz feltételeket, mert úgyis jön majd más aki bevállalja. Ha be akartak volna jelenteni akkor megtették volna azonnal, nyilván nem éri meg legálisan csinálni, és nem is fogják, mert nem hajlandó annyival többet fizetni, hogy adózzon belőle.

A testvéred pedig nem akar vagy nem tud nemet mondani, vagy nem motivált abban hogy váltson, vagy nincs lehetősége jobbat találni, és inkább a rosszat is megcsinálja kihasználva, mert nincs választási lehetősége.

Ha neked viszont van, ne hagyd magad.

2022. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül kint a környéken. Biztos keresnek valahova munkaerőt. Jelentkezz. Utána tudsz lakást keresni.
2022. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a munkaadód nem jelent be, akkor semmilyen járulékot nem fizet utánad, tehát sem betegbiztosításod (bárki, bármikor megbetegedhet), sem nyugdíjalapot nem képezel (pedig egyszer az ember megöregszik és jó a magasabb nyugdíj, hiába van most még messze).

Oda, ami a kérdésedben szerepel, nem mennék.

2022. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miféle ez a munkaadó?

Biztos nem osztrák.

Keress olyat, aki tisztességes.

Van olyan.

2022. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne felpattanni a szopórollerre ha nagyon nem muszáj/nem fizet kiemelkedően jól. Én egy bejelentett (mondjuk kemény fizikai) munkát is csak fél évig bírtam kint, és hiába volt millás fizum(nem most, még az infláció előtt), inkább visszajöttem még tanulni, egy kevésbé jól fizető, ám sokkal kényelmesebb munkahely mellett.
2022. nov. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
Nem.
2022. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hosszútávon a tanulás a legjobb befektetés, külföldön is sokkal jobban fizet egy értelmiségi munka (informatikus, orvos, ügyvéd stb...) mint a fizikai melók (szobalány, konyhai mosogató stb...).


Elképzelhető, hogy első hallásra jónak hangzik az 1 millió forint fizetés, de ennek külföldön a többszörösét keresik az értelmiségi munkát végzők - szóval én mindenképp az egyetemi továbbtanulást javaslom, hosszabb távon megtérül

2022. nov. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!