Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Új suliba jöttem és nagyon...

Új suliba jöttem és nagyon hiányoznak a régi osztálytársaim. Azon vacilálok hogy visszamenjek-e a régi suliba vagy ne?

Figyelt kérdés
2022. nov. 5. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért jöttél el a régi suliból???
2022. nov. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát visszajöhetsz ha el tudod intézni.
2022. nov. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, sulitársak nem fognak ott lenni felnőtt korodra. Lemorzsolódnak.


Az igaz barát pedig megmarad, mindegy, hogy másik suliban vagytok.


Mi is megoldottuk, suli után talik voltak.


A "barátokból" egy valaki maradt meg, mert mélyen a személyiségünk, eszméink, prioritásunk, elveink stb, kifejezetten hasonlóak.


+20-25éves korodig sokat fejlódik az ember személyisége.


Ez befolyásolja nagyon a kapcsolatokat.


Valószínű a komfortzónádból, megszokott környezetből ki lettél emelve és ez okozhat hiányérzetet.


Sokaknak nehezen megy ez.


Nekem pl nem. Sokat költöztem, oviba is 3 helyre jártam.

Rugalmasság kialakult.


Magyarban éveken át egy közösségbe vannak berakva a gyerekek. Pl alsótagozat 4 év. Valakik 8 évet is lehúznak adott emberekkel.


Japánban minden évben az adott évfolyamok osztályainak tagjait megkeverik.

Ez a szocializálódástól az alkalmazkodásig sok mindent fejleszt a gyermekekben.


S tudják: ha nem is kerülnek egy osztályba, fel tudják keresni barátaikat, plusz újakat ismernek meg, akikkel a személyiségük jobban passzol.


Lehet meg se ismerték volna egymást, ha pl 4 évig másik osztályban kuksolnak.


Legyél nyitottabb, ismerkedj. Ha találsz is barátot se biztos, hogy az osztályból.


Jómagam sulis társasága pl sok másik évfolyamosokból, más osztályok tagjaiból állt.


Volt, aki pl mindig oda jött az osztályba és vállán "rabolt el" az osztályomból.


Ismerkedj, találd meg azokat, akikkel megvan az összhang.


Addig gyakorold, amíg ennyi emberrel vagy összezárva s nyitottabbak. Kommunikáció gyakorlása stb.


Mert felnőtt világba jobb úgy kilépned, ha tudsz ismerkedni, kommunikálni.


Sok pl korombeli nagyon szerencsétlen. Alig fejlődött ki bennük az, amire szükség van pl párkapcsolathoz, karrierhez, barátkozásokhoz.


Elég bekukkantani a gyakori menüjébe "ismerkedés" témakörbe...


Szegények nem értik, hogy ez nem tinder és társai, hanem maga az ismerkedéssel kapcsolatos kérdéseket, problémákat megvitatható hely.


Nem pedig "van olyan lányaki ismerkedne?" és társai.


Tudom, hosszú, amit írtam, ám összefüggenek ezen dolgok.


Nyiss, fejlődj, ismerkedj, hogy keresve/szelektálva olyan emberekre lelj, akik tényleg a te társaságod.


Vagy akár olyan kapcsolatok is adódhatnak, hogy felnőtt korotokban is számíthattok egymásra vagy akár együtt is dolgozhattok valamin.


Pl az említett 1 tinikorból megmaradt baráttal szoktunk közösen alkotni, projekteken dolgotni.

Persze azóta bővült a baráti körünk. A magunk elvont, kreatív kis társaságunk. Elég vegyes korosztállyal. :3


Sok sikert és ne csüggedj!


Teljesen oké a pillanatnyi érzés, ám ha nagyon úgy vagy odébb állhatsz. Neked kell tudni, érezni.


No és nem mindegy mi miatt volt suli váltás. Vannak helyzetek, amikor nem lehet visszamenni.

2022. nov. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1. komment: Anyukám azt akarta hogy oda menjek mert ő is ott tanít és a tesóm is oda jár.
2022. nov. 6. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:

4: és szerinted belemenne, hogy visszacsináld az egészet?

Ugyanis a szülő kérelmezhet ilyesmit, te kiskorú vagy.

2022. nov. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!