Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Terhes lettem az új páromtól,...

Terhes lettem az új páromtól, de még házas vagyok,a válás folyamatban.Újra kell házasodjak apukával,hogy az ő nevére kerüljön a gyerek.De idő szűkében a bírósági végzés jogerőre emelkedése miatt nem kapok időpontot.van egyszerűbb megoldás?

Figyelt kérdés

2022. nov. 8. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell házasság hozzá. Apuka elismeri, hogy az övé és kész.
2022. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kapja a te nevedet.
2022. nov. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Automatikusan a volt férjed nevére kerül, ha a szülésig nem házasodtok össze, de attól még elismerheti később is az új apuka, a volt férjed meg lemond az apaságról, így utólag tudod rendezni a dolgot.

A születésibe pl. az exed kerül, de ha rendbeteszed később, akkor lesz új születésije a babának, valós adatokkal. Ugyanez vonatkozik a többi iratra/okmányra, amit automatikusan küldenek (TAJ, lakcímkártya, adókártya stb.), utólag kell javíttatni, ha változik a baba vezetékneve.

2022. nov. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Micsoda kis telhetetlen k.va vagy! Irigylem az új párod!
2022. nov. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első csak félig írta jól, mert elismerheti apuka, de házasság nélkül csak utólag, születés után, tehát elsőre automatikusan a vélelmezett apa, azaz a férj kerül be a születésibe, és az ő nevét is kapja az újszülött, vagyis azt a nevet, amit a házasságkötéskor lenyilatkoztak, mint házasságból született gyermekek neve.

(3-as voltam, ügyvéddel beszéltem erről)

2022. nov. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

De amúgy nem értem meg miért kell így beszélni, kedves 4-es!

Azért mert valaki házas és összejön valaki mással nem azt jelenti, hogy K..va.

Nem tudod a házasság körülményeit, és odaírta, hogy válóperben van.

Az én párom pl. megcsalt, és nem volt hajlandó elválni, amiből nagyon sokszor jártam bíróságra.

Nem ismered az illetőket akkor ne ilyeneket írjál, próbálj inkább segíteni abban amit kérdezett.

Ha pedig irigyled az új párját, láthatóan senki sem áll le veled, és igazából csak egy kapcsolatot akarsz, de senki nem szeretne ilyen ember mellett lenni, mert ki ismerés nélkül, átkozódsz.


Különben pedig sok szerencsét, és egészséget a babához! :D

dec. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!