Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Durva, hogy igazából itt van...

Durva, hogy igazából itt van november közepe, de még mindig nem igazán kell nagykabát, kint egészen jó idő van még mindig..azaz valójában nincs is nagy szükség gázra, fűtésre..szerintem még decemberben sem nagyon lesz..jó nem?

Figyelt kérdés
Így szerintem elég jól megúsztuk ez az egész rezsi dolgot erre az évre..persze ezt előre nem lehetett látni, de egész jól alakul az egész. Pár éve ilyenkor már majd meg lehetett fagyni, de 1-2 év óta enyhébb a tél már, ha nem régebbóta. Peace. Jah és igen, nincs kérdés, csak megállapítottam ezeket, na de legyen mégis: ti is így látjátok? Még ha csak decemberben is lesz a "nagy írtózatos, félelmetes hideg-korbács", akkor is össz-vissz 1-2 hónapról beszélünk, mint rezsi szempontból "húzósabb" hónapok, hát de nem?

#rezsi #számla #tél #megúsztuk
2022. nov. 8. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az ilyen enyhe ősz után farkasordító tél szokott következni.

És ilyen energiaválságos időben az 1-2 hónap húzós időszak úgy fog működni, hogy majd leállítják az ipari fogyasztókat, hogy maradjon energia a lakosságnak.

2022. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Földgáznál előnyös lehet. Áram szempontjából amit megspórolsz télen, azt az elhúzódó forró nyarakon majd a klímázás költségében fizeted meg. Ugyanezt a szélsőséges időt nyögi a mezőgazdaság is, ami miatt viszont az élelmiszer/alapanyag/késztermék árak fognak még infláción felül is nőni.

Olyan sosem lesz, hogy minden jó. Ez a kicsi jó most lehet valami rossz előjele.

2022. nov. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: ok, de tavaly is asszem ugyanez volt, és a tél sem volt durva, hóesésre nem is nagyon emlékszem, de biztosan volt, nekem most nem rémlik nagyon..tavaly előtt volt hó azt tudom, de akkor is csak nagyon csínján bántak ezzel az égiek :-D ..na majd látjuk, szerintem enyhe telünk lesz és ennek köszönhetően mindenki sokat fog "spórolni" (vagy inkább nem fog éhenhalni, mert azt a pénzt költheti ételre).

#2: nem kell annyit klímázni nyáron és meg van oldva. Földgázos / áramos is csak jól jár, ha enyhe a tél. Értem persze a nyár dolgot, hogy kell több eső a mezőgazdaságnak, az már egy teljesen más kérdés, és persze igen, ránk fogyasztókra is kihat, ha ott gebasz van, nyilván.

2022. nov. 8. 15:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs égetőbb problémád, hogy ezen töprengsz?

Tőlünk ne várj elfogadható feleleletet a kérdésedre, nem vagyunk időjósok.

2022. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4: nincs égetőbb problémám, én jól élek..van saját lakásom (Pesten), meg pénzben sem szűkölködöm, 3 éve nem tömegközlekedem, stb..nem kell bejárnom dolgozni sem sehová, itthonról vagyok. Így nekem igazából mindegy, mi történik (vagy nem történik) az országban, mert bőven "túlélem" minden szempontból, de ettől függetlenül természetesen nem akarnék rosszat a többieknek sem. Bár igaz, nemsokára költözöm is vissza Németbe. Peace.
2022. nov. 8. 21:06
 6/7 A kérdező kommentje:
#4-es: egyébként ha észrevetted, már kaptam válaszokat. Bármit is írtak, az válasz volt, és nem azt tükrözte, hogy "minek jövök ilyen kérdésekkel", mint a tied. De a helyzet az, hogy ha neked van időd itt az oldalon kérdéseket olvasgatni és válaszolgatni is még, túl sok gondod neked sincs (pedig lehetne, ugye?). Bárcsak ne nyomtál volna rá arra a Komment elküldése gombra...és szebb lenne ma a világ.
2022. nov. 8. 21:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam szeptember óta nincs gáz.

15 fok van a lakásban fűtés nélkül.

Nem kellemes.

2022. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!