Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Földgázigénylés kitöltésekor...

Földgázigénylés kitöltésekor mit kell írni a gázkapacitáshoz?

Figyelt kérdés

Az ú igénybejelentő kitöltésekor a 4-es pontnál van egy kérdés:

"Felhasználási helyre igényelt gázkapacitás:

Új igény esetén

Igényelt kapacitás....m3/h Éves várható fogyasztás...m3/év

Fogalmam sincsen, hogy mennyi lesz a gázfogyasztásom, csak egy konvektort és egy kombinált gáztűzhelyet működtetnék földgázról. Hiába hívom az ügyfélszolgálatot az eON-nál. Többszöri fél óra várakozás után sem veszik fel. Köszönöm annak, aki érdemben segíteni próbál.



#igénylés #E.ON #földgáz #gázbevezetés #gázcsonkbekötés #eonügyfélszolgálat
2022. nov. 11. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Lakossági fogyasztónál 20 m³/h-ig írható be kapacitás érték; a díjszabásnál ez a felső határ. (Ez a mérőórát is meghatározza.) Én, ezt írnám be.


A gáztűzhely fogyasztása elég tág határok közt mozoghat, nagyon nem mindegy, hogy naponta használod több személyre főzve, vagy csak hétvégén egy személyre. Nálunk heti 3-4 alkalommal 4 személyre főzve, többször is sütőt is használva, 180 m³/év körül van a fogyasztása.


A konvektor fogyasztása is nagyon változó. Eleve vannak ősrégiek és hatékonyabb újabbak. Nem mindegy mekkora helyiséget milyen hőfokra fűtesz, milyen telünk lesz. Mit tudom én, olyan 600–1000 m³/év lehet a fogyasztás.


Nem tudom, milyen számlázási módot választasz?

Ha havi mérőállás bediktálóst, akkor rendre kiderül a fogyasztás, akármennyit is írsz be most.

Ha évi egyszeri leolvasáson alapulót, akkor az éves érték 1/12-ét számlázzák 11 hónapon át, aztán a szolgáltató éves leolvasásakor kiderült fogyasztás alapján készül az elszámoló számla. Ha alábecsült fogyasztást írsz, akkor elszámoláskor kell sokat fizetned, ha túlbecsültet, akkor tkp. folyamatosan többet fizetsz, amit elszámoláskor kapsz vissza.

Nekem az MVM-mel van szerződésem, bár a területi gázelosztónk az E. ON. Az MVM-nél lehetővé tették, hogy év közben módosítsuk az éves fogyasztási értéket, ami alapján havonta számláznak. (Évi leolvasásos számlázásunk van. Én sok év óta naponta leírom a mérőállást, a külső hőmérsékletet, így folyamatosan tisztában vagyok a fogyasztásunkkal, illetve tudom, mi lesz pl. egy 4 napos adott lehűlés, vagy melegedés után, adott tartós külső hőmérsékletnél stb. Bizony, visszaszabályoztam a termosztátot, így fázunk egy kicsit, de elviselhető; az unokáimat edzik az iskolában, úgyhogy itthon így is egész jó a komfortérzetük. Július óta 47%-kal kevesebbet fogyasztottunk, mint ugyanennyi idő alatt a megelőző években. Várok január közepéig, végéig, addig inkább fizetjük a megelőző év fogyasztása alapján megállapított nagyobb havi számlákat, mert ha böjtje lesz a mostani enyhe időnek, akkor hamar elfogy a megtakarítás. Ha akkor is nyerésre állunk, akkor kellő számolás után módosítom az értéket; nem akarok sokat fizetni majd az éves elszámoláskor, de feleslegesen adagolni sem akarok sok pénzt, hiába kapom majd vissza.)

Sokévi tapasztalat, gyűjtött adat és elemzés mellett se nagyon tudnám, hogy ha új helyre költöznénk, ott milyen fogyasztásunk lenne.

2022. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és értem amiket leírtál! Helyén való, hogy ilyen szinten követed a rezsi kiadásaidat. Valószínűleg így csinálnám a dolgaimat beköltözés után, ahogy Te is leírtad. Köszönöm, hogy időt szakítottál rám.
2022. nov. 14. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!