Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mégis mi lenne az...

Szerintetek mégis mi lenne az élet értelme ha magányos és buta vagyok?

Figyelt kérdés

Először is az önsajnáltatást és egyéb manipulációt elszeretném kerülni, csak egy őszinte válaszra vágyom.

Igazából amióta tart az emlékezetem mindig is úgy éreztem hogy semmi értelme az életemnek, ovódás korom óta egyszer se volt egy hosszú baráti kapcsolatom, amik voltak csak nagyon rövid ideig tartottak, mára egy nagyon kicsit javult a helyzet mivel könnyebben megy az ismerkedés, viszont nálam jelen van a szociális szorongás ami méginkább csak gátol.Ennek a kiváltó oka szerintem az anyámmal lévő POKOLI kapcsolatomból fakadhat.

Ezen kívül rendkívül ostobának tartom magam mivel nem elég hogy magányos vagyok, de még ezt is képtelen vagyok valahogyan kompenzálni, önbizalmat pedig képtelen vagyok szerezni mivel értelmi szempontból se vagyok legalább normális, attól még hogy iskolában jó jegyeim vannak még egyátalán nem jelenti hogy okos lennék, szakközépre járok szóval nem nagy dolog.

Ezeken kívül még annyi hogy napi szinten vannak öngyilkossági gondolataim és néha kisérleteim folyamatosan értelmetlennek látom az életem hisz ha már eddig se változtam sokat akkor a jövőben se lesz jobb.

Ami még nagyon zavar hogy mindenen csak nevetek mint egy idióta, képtelen vagyok megkomolyodni, pedig már nagyon szeretnék egy barinőt, nemrég egy "csodaszép" nálam 2 évvel fiatalabb csajszi nyilvánosan kimondta hogy "belémszeretett" és már az elérhetőségemre is pályázott, viszont én visszautasítottam őt és még ezt is olyan b@lf@aszult tetten...

Ez miatt is elég nagy bűntudatom van hisz lehetséges hogy ő lett volna az első "szerelmem" és még ezt is elcsesztem.

Az olvsóktól pedig elnézést hogy ilyen hosszúra és "össze visszára" sikerült csak nagyjából leírni a problémám


2022. nov. 12. 03:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha megfelelő szakemberhez járnál, akkor nem ez lenne a helyzet. Egyébként #9-el egyetértek, zöldet neki. #2-3 voltam.
2022. nov. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

11-es, mégis azzal hogy egy pszichiáter-hez járnék aki felírna olyan bogyókat amiktől méginkább csak butulnék egyátalán hogyan segítene?

Sőt a pszichológusom (akinek már több éves praxisa van mint amennyi idős az anyám) egyátalán nem ajánlotta a pszichiátert mert ő mondta hogy súlyosabb pszichológiai eset vagyok, de ettől függetlenül nem tartom alul a tanácsodat, már gondolkoztam azon hogy ha a pszichológus nem segít akkor szóba jöhet az agyturkász, de egyenlőre maradok nála.

2022. nov. 12. 17:51
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz magadon segíteni, akkor senki sem fog. Az önértékelésed pedig nem arra vall, hogy hatásos a jelenlegi kezelésed. Ezért ajánlottam a pszichiátert, vele is ugyanúgy lehet beszélgetni, és ha szükségesnek találja, akkor gyógyszereket is ír fel. Pont erre találták ki, többek között.
2022. nov. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Akár az egyik, akár a másik szakorvoshoz mész, fontos, hogy kendőzetlenül mondj el neki mindent (azt is, amiről azt hiszed, hogy jelentéktelen), amivel nem vagy megelégedve önmagad tekintetében. Nekünk sok mindent leírtál, de biztosan van még más is. Ha valóban van, azt is mondd el neki, hátha abban van a dolgok nyitja. Akkor tud eredményesen kezelni, tanácsot adni (nem kell mindjárt a pirulákra gondolni), ha minden apró részleteiben megismer. Különben félrediagnosztizálhat és eredménytelen lesz a kezelés. Ezt nem érti meg sok ember.
2022. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%
#14 Te melyik tündérországba képzeled magad?
2022. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#15:

A szívből jövő jótanácsok országába élek.

Persze, aki azt hiszi, hogy ha 1-2-szer elmegy a pszichológushoz, vagy a pszichiáterhez, akkor minden rendben lesz, akkor rettenetesen téved. Kell, hogy mindkettő belelásson a lelki világodba (miután mindent elmondtál neki magadról, a helyzetedről, az érzelmeidről stb.), akkor tudása legjavát adva, esetleg a kollegájával konzultálva (ilyen is van ám!), adja a szóbeli tanácsokat, mire hogyan nézz, hogyan értelmezd az eddigi és ez után kialakuló helyzeteidet. Esetleg - pillanatnyi megkönnyebbítésre - felír tablettát.

Ha nem vagy tájékozott, akkor légy szíves ne kontárkodj bele szakdolgokba.

2022. nov. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%
#16 Az emberek nagy részének ez nehezére esik, és ne akard idealizálni a pácienst, mert olyan nem létezik. "Esetleg - pillanatnyi megkönnyebbítésre - felír tablettát." Hát persze. Az antidepresszánsok nagyjából 2 hét után kezdenek el hatni, a nyugtatók pedig függőséget okoznak, aminek a megszüntetése külön kezelést igényel, ergo ha felír valamit, akkor tisztában is van annak következményeivel. Persze van olyan, aki rászoktatja a beteget a benzodiazepinekre, mert neki úgy egyszerűbb. Kettőnk közül egyébként szerintem te kontárkodsz, egyszer már megaláztalak egy másik kérdésnél, ezek szerint az nem volt elég.
2022. nov. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 NTBS ***** válasza:
Szedd össze magad. Tűz ki célokat. Valósítsd meg.
2022. dec. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Klisés lesz, de próbálj meg kilépni a komfort zónádból..én azóta kezdek javulni mióta próbálgatok olyan dolgokat csinálni amiket egyébként nem merek. A csaj ügyben meg csak annyi, hogy ha neked bejön a csaj, akkor senki sem fog röhögni meg újjal mutogatni rád, hogy kikosarazott. De ha mégis akkor is mivan? Összedől a világ? Nem. Viszont, ha félsz a lányoktól az már más tészta, de ne aggódj..a pálinkánál is az első korty a legnehezebb. Ezen túl kell esned. De érzelmeket ne vigyél bele. Ne gondold soha se azt, hogy ő lesz az igazi! Gyűjtögesd az emlékeket kis barát, mert sz*r lesz 80 évesen is szotyizni
2022. dec. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Az elet ertelme 42
2023. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!