Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pár hónapja költöztünk kertes...

Pár hónapja költöztünk kertes házba, a szomszédnak a saját falán van a klímája ami nagyon hangos. Elmondása alapján az előző tulajdonos nem egyezett bele. És engem is zavar. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Milyen lépéseket tehetek az ellen ,hogy kerüljön le a ház faláról a klima ami nagyon hangos és számomra zavaró és engedélyt sem adtam rá, és folyamatosan folyik belőle ki a víz. Mindenképp szeretném ,hogy kerüljön le!

Amit tudni kell nagyon pici udvarról van szó, éjszaka nyitott ablaknál is be lehet hallani a klíma hangját. Egy hétvégi nyársalásnál is nagyon zavaró a hang.



2022. nov. 12. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jegyző- birtokháborítás miatt feljelentés.
2022. nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

A szomszéd falához nincs közöd! Esetleg egy hangterelő palló felszerelése lehet megoldás és/vagy az, hogy más irányból szellőzteted a szobádat.

Lehet, hogy számodra lehetetlen küldetés kategória úgy élni, hogy abból másnak kára ne származzon, pedig hozzá kell szoknod ahhoz, hogy lehet és illik is!

Nagyjából olyan tévképzetben élsz, hogy bekéredzkedsz valahová, aztán miután bejutottál, le-, ill. átszabályozol mindent, mindenkit magad körül!

Nyitott kérdés csak az marad, hogy te miként viselnéd el egy olyan ember hóbortjait, mint amilyen te magad vagy, ha történetesen te lennél a történet leszenvedő pólusa?

>>Lehet tátogni ráncolt homlokkal és tágra nyílt szemekkel<<

2022. nov. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A saját falán ami az én udvaromon van!

Engedély nincs,hogy ott legyen !

Kedves 2 és semmi hasznos nem volt a válaszodban!

Görgess tovább ;)

2022. nov. 12. 19:30
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Telefonálj az Amerikai Szenátusba! Jó pénzért elintéznek neked bármit!
2022. nov. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Ha szemét, te is kapcsolj be egy zajforrást hasonló hangerővel és gyakorisággal...
2022. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jegyzőnél birtokvédelmi eljárást kell kezdeményezni.

De előtte mondd meg neki, hogy adsz neki X időt, hogy eltetesse onnan, vagy kapcsolja ki.

A helyi építési szabályokban meg van ez adva, hogy mit hova lehet tenni. Fát nem rakhatsz a kerítés mellé csak x méterre tőle, stb. Biztos erre is van valami szabály. De az tuti nem szabályos, hogy a saját udvarodra átlóg valami a másik házról. A kondendvizet is oda folyatja?

Amúgy milyen berendezés az?

Nálunk is van a szomszédnak a mifelénk néző falán egy klíma kültéri (itt van macskahatár, úgyhogy nem az én területemen van) és szinte semmi hanja nincs a cuccnak. Csak nyáron a legnagyobb melegben hallottam 1 nap amikor max teljesítményen küzdött szerencsétlen a 38 fokkal.

2022. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os

Köszönöm egy korrekt válasz !

kondendvizet nem a csatornába vezeti ,csak úgy folyik ki..

Egy klima ,egész nyáron megy 0-24 szinte .

És most fűtenek is vele!

2022. nov. 13. 00:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Be kell jelenteni jegyzőnél birtokháborításként.
2022. nov. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!