Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az 1956 os forradalom és...

Az 1956 os forradalom és szabadságharc kor ki volt a jobb? Kádár János,Nagy Imre,Rákosi Mátyás?

Figyelt kérdés
SOS?
2022. nov. 13. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy ki volt a jobb? Miben?
2022. nov. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább úgy kellett volna kérdeznek ki volt kevésbé rossz akkor egyértelműen a Kádár.
2022. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagy Imre, a másik kettőnek nem tetszett a forradalom...
2022. nov. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Nagy Imre szerintem csak a hatalmát akarta menteni, és ezért játszotta el, hogy a forradalom mellé áll. Nagyon durván benne volt ő is a gazemberségben.
2022. nov. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerinted, ötös?

Ott voltál? Ismerted?

Miből vonod le a következtetéseidet, milyen tényekre, ismeretekre, tanulmányokra alapozod azokat?

Mindegy, hagyjuk, nyilván szerinted a Föld lapos és a gyíkemberek irányítják.

2022. nov. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6. Lehetett pálfordulás, de 44-től a legfelsőbb vezetés tagja volt. Kétszer is miniszter volt, a másodikban ő volt a padláslesöprő, volt a minisztertanács elnöke is. Nem nagyon van olyan feljegyzés róla, hogy mindezt kényszer alatt művelte volna, hogy belülről bomlasztott.
2022. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem nem az volt a kérdés, hogy makulátlan múltú ember volt-e, csak hogy ki volt a "jobb". Én sem dicsőítem azért. 4-es voltam.
2022. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A három ember közül egyértelműen Rákosi volt a legmegátalkodottabb. Ez a görény nem átallott kényeskedni az oroszoknál, hogy nem elég kényelmes helyen lakik, meg az asszony is picsogott. Az oroszok sem szerették, pofára is estek a panaszaikkal.

Nagy Imre és Kádár János is tevőlegesen részt vett az elnyomásban. Fontos elvtársak voltak ők.

56 Elsősorban a hülye Gerő miatt szabdult el. Békés szimpátiatüntetésnek indult, és ha ez a félkegyelmű csöndben marad, szépen haza is mentek volna a fiatalok.

Kádárral kapcsolatban sok a legenda, szóbeszéd. Olyannyira, ha ember legyen a talpán aki ki tudja bogozni, mi volt az igazi szerepe.

A régiek egy része tudni vélte, hogy ő maga hívta be az oroszokat. Másik szerint meg olyant mondott, hogy ha kell, a puszta öklével fog nekimenni az orosz tankoknak.

2022. nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ezt megmondani, mert ahogy most is, akkor is torzított a sajtó és a propaganda a tényeken. Mindig az volt a bűnbak, akit éppen az aktuális rendszer annak akart elkönyvelni. Az biztos, hogy Rákosi volt a legrosszabb. Nagy Imrét is hol hősnek állítják be, hol gonosz kommunistának. Szerintem valahol a kettő között lehet az igazság. Nyilván abban a rendszerben szinte mindenki bűnössé vált, aki a hatalom közelébe került és élve meg akarta úszni. Aki hű maradt az elveihez, azt vagy kivégezték, vagy nyomorba taszították, nehéz volt erkölcsileg kifogástalannak maradni.

Azért Kádár volt az, aki egyik nap még a forradalom mellett állt, majd részt vett a leverésében, szóval én mégis csak Nagy Imrét tartom többre, aki nem kért kegyelmet és az életével fizetett azért, mert támogatta a forradalmat. Persze kérdéses, hogy tudta-e, hogy ez vár rá, vagy azt hitte kimenekítik vagy felmentik?

2022. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Rákosi akkor már nem Magyarországon élt.
2023. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!