Koli.mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a kolit, de sajnos kötelező, bejárós szerettem volna lenni, de tudom, hogy nem tehetek semmit ez ügyben, hogy bejarhassak😖. Tudnátok tanácsot adni, mit tegyek, vagy hogy szokjam meg a kolit?
2022. nov. 13. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy kötelező?
2022. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kötelező, nem tudom miért, de nem bírom bejárós szeretnék lenni, csak nem tudom hogy.
2022. nov. 13. 18:47
 3/7 A kérdező kommentje:
A szüleimmel hiába beszélek semmi... Nem tudom hogy mondjam meg nekik, vagy hogy meggyőzzem őket erről, hogy bejárjak.
2022. nov. 13. 18:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

10 évet húztam le koliban.

Én imádtam az első perctől. Van aki hetekig sírt, van aki meg egyszerűen nem bírta.


Nálad mi a gond?? A többiekkel nem jössz ki vagy a szüleid hiányoznak??

Előbbit nehéz megoldani, utóbbi majd változik.

2022. nov. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen hiányoznak az itthoni dolgok amikor csendben tudtam tanulni, így meg még a jegyeim is rosszak... És a szüleim is hiányoznak, a szobatarsaimat se kedvelem mert valamikor úgy felidegesitenek, hogy szinte az idegességtol sírok...
2022. nov. 13. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 idő kérdése és megszokod. Ha a szüleid hiányoznak ha megoldható akkor napi szinten egy megbeszélt időpontban hívd fel őket és beszélgesetek. A szobatársaidat próbáld ignorálni és egy idő után békén hagynak. Ha zaklatják vagy valami akkor szólj a tanárnak
2022. nov. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

Tanuló szobák nincsennek?? Szülői fogadó termek?? Nálunk volt ilyenre lehetőség, hogy elmentél és csendben tanultál.

Ha fiatal vagy előfordul, hogy hiányoznak a szülők, de ez idővel könnyebb.

Másik szobába nem tudod kérni magad?? Nálunk volt erre is lehetőség, hogy ha valakivel nem úgy jöttünk ki akkor cserélgettünk.



Nekem is voltak idegesítő szobatársaim. Most nem bántásból, de én nem voltam ennyire nyápic, ha felemeltem a hangom, akkor ott csend volt utána. De minden ember más ilyen téren. Voltak akik tényleg nem tudták megszokni a kolit és csak szenvedtek.

Volt olyan is, aki tényleg az első talán 1-2 hónapot is végig sírta. Utána meg mikor végzett amiatt sírt, hogy ott kell hagyni a kolit, a barátokat, a nevelőket.

Nekem is hiányzik az az időszak, rengeteg szép emlékem van. Pedig talán 14 voltam, mikor koliba kerültem. Tényleg jó volt az az időszak, nem büntetés ez.

Bár mivel voltam kolis, így tényleg láttam a végleteket. Én is szeretném majd, ha lesz gyerekem, hogy kolis legyen. De úgy eröltetni, mint ahogy rád is eröltetik, azt szerintem nem szabad. Jó buli a kolis élet, de nem mindenkinek való.

2022. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!