Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék barátkozni ?

Hogyan tudnék barátkozni ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Elég zárkózott típus vagyok szóval nekem az is szokatlan, hogy írok ilyennel kapcsolatban.


Bevallom kicsit kétségbe vagyok esve. 2 éve kezdtem el dolgozni. Az iskolai barátságok szépen lassan megszűntek. Kinek baba jött kinek más. Egy idő után azon kaptam magam nem történik velem semmi , nincs mit mesélnem és azt éreztem marhára untatok mindenkit. Eltávolodtunk.

A munka helyeimen eddig vagy egyedül dolgoztam vagy irodába kolléga nővel, akivel máshol tartott az életünk, más problémák stb.

Van egy párkapcsolatom ami jobb nem is lehetne de a munkája miatt az ő baráti köre sem bővelkedik, de van egy két jó barátja akikkel telefonon rendszeresen beszélnek.


Azt érzem nem tudok előrébb lépni ebből a helyzetből. Hiányzik a társaság, az hogy valaki számítson rám és én rá, hogy hülyéskedjünk stb.



2022. nov. 18. 08:20
 1/7 LILI20314 válasza:
100%
Szia! Írtam privát üzenetet. :)
2022. nov. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Barátkozz neten, nekem is így sikerült. Ha gondolod barátkozhatunk, ha el tudod engedni a "máshol tartott az életünk, más problémák stb" dolgot. Ez miért baj? Valószínűleg mi se tartunk ugyanott, de ez nem befolyásolja a barátságot. De abban jól döntöttél, hogy munkahelyen nincs barátság. Amint az érdeke úgy kívánja, például ha így tud magasabb pozícióba lépni, ellened fog fordulni.
2022. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég emberként kezelni, picit segítőkésznek lenni vagy éppen segítséget kérni. Kimozdulsz akárhova.


Pl egyik barátommal úgy ismerkedtünk meg, hogy egy adapterem elszállt és kb minden üzletbe beugrottam, aminek picit is köze volt az elektronikához. Így keveredtem el egy autó hifis boltba, ahol ugyan olyan nem volt, de megoldotta nekem a gondot a tulaj.


Műhelyébe felhívott, figyeltük felváltva az üzlet kamera képét és egy jót beszélgettünk.


Na ott pár perc után tudtuk, barátok leszünk. Sok közös pont volt témákban, személyiségben.


Volt olyan, amikor útbaigazítottam egy autóst. Kiderült egy helyre tartunk kiállításra és elvitt magával.

Szintén jót beszélgettünk és az egész napi programot együtt töltöttük.

Azóta barátság + alkotókként besegítünk egymásnak.



Volt, hogy árufeltöltőt nyaggattam külön kéréssel. Egy csomagolóanyagot kerestem, ami tuti van náluk a hulladék között. Úgy is lett, talált és hozta is.


Kérdezte minek ez nekem, majd elmeséltem kifele úton. Hálaként egy kis kesst akartam adni, de mivel érdekesnek gondolt, felkeltettem érdeklődését és mondta, egy talit kér inkább XD


Ő lett a barkácsolós barátom.


Kimozdulás, emberek észrevétele, kommunikáció.


Az nem jöhet kifogásnak, amit sokan mondanak mostanában "de én introvertált vagyok" - nos jómagam is, nagyon nagy %-ban, ami 95%.


Sokan nem tudják az introvertált, ambivertált és extrovertált fogalmak jelentését.


Kommunikálni mindegyik tud, csak más-más közegben, környezetben nyitottabbak, más-más helyzetben merülnek és töltődnek fel.


Az, hogy valaki nem tud kommunikálni az azért van, mert nem tanulta meg a maga módján használni, fejleszteni azt.


Volt, akit a parkban futáskor ismertem meg. A padoknál ült, amikor leálltam inni, láttam könyvet olvas. Náray egyik könyvét.

Így felkeltette az érdeklődésemet. Elnézést kértem a zavarásért váltottam pár szót vele és leültem mellé kis idővel.


Vele azóta sport programjaimat töltöm beszélgetés keretében. Eszmefuttatások,gondolatok,vitatémák stb.


Teremts helyzeteket.

Hajrá!

2022. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Ui.: "zárkózott" - haha, amikor én zárkózom be van hogy hetekig eltűnök szemek elől, valaki fél évente lát. XD

Főleg, ha dolgozok valami nagyobb projekten.

2022. nov. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj fürdőbe, társas utazásra, klubokba. Ilyenkor tudsz barátokat szerezni.

Vetkőzd le a zárkózottságod, amennyire csak tudod. Közelíts az embrek felé.

2022. nov. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a barátnőidnek gyerekük született, még nem kellett volna véget vetni a kapcsolatnak, én sokszor besegítettem a barátnőimnek, hoztam haza a gyerekét az óvódából, ha sem ő, sem a férje nem ért rá stb. Meghallgattam a problémáikat, szóval lehet folytatni a barátságot.
2022. nov. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon úgy tűnik, hogy manapság az emberek többségének sajnos a barátkozás" az, mikor folyamat nyalsz a másiknak. Őszintén ne nagyon mondj semmit, főleg, ha az kicsit is bántó a másiknak. Csak pozítívan, és seggnyalás.

Ez a mai barátkozás titka.

2022. nov. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!