Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Verselemzés, ha nem ismerem a...

Verselemzés, ha nem ismerem a költőt?

Figyelt kérdés
Hogyan kell egy verselemzésnél bevezetést írni, ha nem ismerem a költőt és nem tudok arról a korszakról semmit? Miről lehetne a bevezetésben írni?

2022. nov. 23. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ebből hülye voltam mindíg. Aztán google keresés és erről ott van millió egy tipp.

Tényleg pár főbb korszakot nem árt ismerni. Esetleg lehet azt, hogy ha valamennyit már leszűrsz a versből, akkor párhuzamba állítani egy másik költővel, akit ismersz és hasonló témában tevékenykedett.

Tényleg ott van a google használd. Bukásra álltam mindíg magyarból, majd nyomtam egy négyes érettségit, mert felfedeztem, hogy vannak ilyenek a neten.

2022. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ebből hülye voltam mindíg."

Nálam biztosan nem! :DD

"Aztán google keresés és erről ott van millió egy tipp."

Namost én 94-98 között jártam középiskolába. Szerintetek mennyi google volt akkor? :DD

Kérdező írj szavakat egymás után, úgysem olvassa el a tanár.... az első néhány szó között legyen ott, hogy "meghasonlott" ez elég lesz a ketteshez!

2022. nov. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2

Hát azért nem mernék fogadni. Én nem értettem soha semmilyen képet vagy bármit ebből. Ha le volt írva, hogy hideg van, nekem az hogy a halálról az elmullásról ír eszebe se jutott volna soha.

Erőszakkal belemagyarázni mindent valamibe...

Hát komolyan ilyen 5 oldalakat írni depressziós, nemibeteg, alkoholista, drogfüggőkről. 1 normális döntésük nem volt egész életükben. Szerintem örültek, ha találtak rímeket arra, amiket le akartak írni. Nem az, hogy még mélyebb jelentéseket is adjanak a dolgoknak ennek fügvényében.

De hát a tanárnak meg ez kellett, hogy belemagyarázni minden áron valamit. Begyakotoltam pár sablont, hogy mi micsoda és utána már boldogultam mindennél.

De igen, internet előtt ez lehetetlen volt.

2022. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Internet nélkül is lehetséges. Én bőven az internet előtt érettségiztem pl. és a verselemzést megcsináltam magából a költeményből. Igen, kell érteni ahhoz, hogy a sorok között tudjunk olvasni, mi mit jelenthet, vagy beleírni azt, amit szerintem jelképez, jelent a vers.

Speciel az irodalom órákat "rizsaóráknak" neveztem, mert rizsázni/dumálni tudni kellett, és képes vagyok arra, hogy kb. 30 percig beszéljek a "semmiről". Ez adottság, és persze, hogy az adott tantárgy mennyire érdekel, milyen az olvasottságod, és a szókincsed.

2022. nov. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!