Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 0.-tól vagy 1.-től sorszámozol?

X0 kérdése:

0.-tól vagy 1.-től sorszámozol?

Figyelt kérdés
A saját kérdésemre nem tudok szavazni, nálam a kocsma.
2022. nov. 28. 16:58
A kérdező szavazást indított:
0.-tól, a kocsmában a részegek sorszámoznak 1.-től
0.-tól, de az 1.-től sorszámozás is elfogadható
1.-től, de a 0.-tól sorszámozás is elfogadható
1.-től, a többi nem is sorszámozás
14 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
0-tól a programozók, a rendes emberek 1-től :)
2022. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1-től. Nulladok nem létezhet, mert nincs. Hogy nézne ki egy versenyen a 0. versenyző helyezése?
2022. nov. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es: ezek szerint a programozó nem rendes ember...


2-es: a 2. helyezett nem 2 ember, csak 1, a 3. helyezett se 3 ember, hanem 1. A 0. helyezett is 1 darab ember, nem 0. A vonalzón a centiméteres közök sorszámozása: a 0 és 1 közötti az 1. tehát a 2 szám közül a hátsót választottuk, választhattuk volna az elülsőt is. A természetes szám a véges halmaz mérete: az üres halmaz is véges halmaz, 1.-től sorszámozva 1 elem kimarad, a 0, az összes többit használjuk. A 0 szám létezik, a 0 elemű halmaznak nincs eleme. Egy vízóránál is, ha 7 jegyű, azon a 7 számjegyen 0-tól 9 999 999-ig tudunk számolni, nem 1-től 10 millióig. Ha egy könyv esetén nem csak az oldalszámot akarjuk megadni, hanem az oldalon belüli elhelyezkedést is, akkor mondjuk a 10,5 jelenthetné a 10. oldal közepét. Ez pont 1 + a könyv elejétől milyen távolságra van: ha az oldalakat 0.-tól sorszámozzuk, akkor pont a könyv elejétől mért távolság. Legyen 10 darab 10 vagonos vonat, van a vonat sorszáma, és van a vonaton belül a vagon sorszáma: 1-10, 1-10. Van a 100 darab vagon sorszáma 1-100-ig. Akkor számítsuk át: adott az 1-100-ig a vagon sorszáma: hányadik vonat hányadik vagonja? Fordítva is: x. vonat y. vagonja hányadik vagon 1-től 100-ig sorszámozva? Ugye milyen bonyolult a képlet? Ha 0-9, 0-9, 0-99 a sorszámozás, akkor 10*x+y, visszafele a 10-es maradék a vonaton belüli vagonszám, a hányadosa a vonat száma. Rendszámoknál is, 0-tól 999-ig van, ha 001 - 999 van csak, akkor csak 999 számot tudunk használni, nem 1000-et.

2022. nov. 28. 19:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Na kifelejtettem, szerkeszteni meg nem lehet: 2-es: ha 0.-tól sorszámozunk, akkor a 0. helyezett a legjobb: 0 jobb volt nála: az n. helyezett azt jelenti, hogy n nála jobb volt. Ekkor az 1. helyezettnél 1 jobb volt. Amikor úszok, 0-tól sorszámozva azt számolom, mennyi van már meg. Ha 10, és a medence közepén járok, akkor 10,5 van meg. Ugyanaz mint a könyvnél: ha 1.-től sorszámoznék, n. hossznál, mondjuk a medence 1/4-énél n - 1 + 0,25 lenne meg: bonyolultabb lenne a képlet. Ekkor nyilván a végén is léptetni kell, az utolsó után.
2022. nov. 28. 19:43
 5/10 Lucifer-666 ***** válasza:
Én 127-től szoktam kezdeni és hátrafelé megyek.
2022. nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Végre egy normális komment.
2022. nov. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ miről van szó. Változó részemről.


Hmmm ezek szerint nem vagyok "normális ember" 😂

2022. nov. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is változó, attól függ, mi célból számozok.
2022. nov. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ha a programozó 0-val kezdi - tegye.

Én viszont nem tudok elképzelni egy versenyt, ahol van 0., 1., 2. stb. helyezett. A színházban, moziban sem tudok elképzelni a nézőtéren 0. (nulladik) sort, csakis 1. (első), 2. (második) ... stb. sort.

Előre köszönöm, ha megértetted.

2022. nov. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es: én simán el tudom képzelni egy verseny 0. helyezettjét, amely versenyen az 1. azt jelenti hogy 1 jobb volt nála, a 0 meg hogy 0 jobb volt nála. 0. széksort meg pláne el tudok képzelni, meg 0. öltözőszekrényt, stb.-t. A 0. emelet a földszint, egy csillag körül keringő 0. égitest lehet maga a csillag, az 1. a legbelső bolygó, a 2. a következő, kifelé haladva: növekvő sugár. Van tehát, ahol a 0 egy speciális eset. Másnál, egy táblázatban, a kitöltetlen/meghatározatlan jelzésére is jó lehet, vagy hogy nincs neki olyan, nála értelmetlen az a tulajdonság. Csak ekkor jó az 1.-től sorszámozás. Versenyeken a 0. helyezett szokott lenni, aki részt vett, de nem versenyző, értékelik az eredményét, de a versenyzők sorrendjébe nem számít bele. Mondjuk Szegeden valamelyik középiskola rendezte a programozó versenyt, így annak diákjai Sátoraljaújhelyen, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei versenyen vettek részt, 2-en, mindkettejük pontszáma magasabb volt mint az 1. helyezetté.
2022. nov. 29. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!