Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha vezetés óra...

Mi van akkor ha vezetés óra alatt valakit el ütök és meghal az oktatót csukják le vagy engem?

Figyelt kérdés
2022. nov. 28. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Az autó vezetőjét büntetik.


[link]

"III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak

a) Vezető: az a személy, aki az úton járművet vezet, vagy állatot hajt (vezet). A segédmotoros kerékpárt és a kerékpárt toló személy nem minősül vezetőnek. A gépkocsivezetés oktatása és az azt követő gyakorlati vizsga során vezetőnek az oktató minősül."

2022. nov. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
12%
#1 A saját válaszod cáfolod.
2022. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatót, mert olyankor ő felel érted is.
2022. nov. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

#2

Mivel cáfolja magát??

Az autó vezetőjét büntetik. Ezt írta, majd idézte a jogszabályt, amiben le van írva, hogy tanuló vezető esetén az autó vezetőjének az oktató minősül.

Hol van ebben a cáfolat??

2022. nov. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Az első válaszoló válasza a helytálló, a 2. válaszoló nézete helytelen. Egyik barátom tanuló vezetőként sötétben elütött egy kivilágítatlan kerékpárost, aki meghalt. Az oktató került a börtönbe.
2022. nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
Akkor az én oktatóm bátor volt mindíg újságot olvasott miközben vezettem
2022. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha újság volt ugyan a kezében, de attól ő még figyelte ám a helyzetet az úton! A fiam fiatal oktatója is állandóan integetett a neki ismerősöknek, de emellett nagyon figyelte az utat és az úthelyzeteket is!
2022. nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!