Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb film?A 2005-ös King Kong vagy a 2017-es King Kong film?

Figyelt kérdés
És miért?

2022. nov. 29. 01:02
A kérdező szavazást indított:
2005
2017
8 szavazat
 1/4 anonim válasza:

Én a Koponya-szigetet jobban szeretem. Bár a Kong vs Godzillát még annál is jobban.

A 2005-ös Kong esetében rosszak az arányok. A film első órája felesleges dögunalom. Utána túlságosan pörög, aztán megint lepunnyad a sztori.

a 2017-esben viszont berakhattak volna jobb csajt is a kockafejű helyett, és főszereplő pasinak se azt a ratyirambót kellett volna

2022. nov. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a 2005-ös King Kong a jobb film, de a Koponya szigetet szívesebben nézem, ha csak egy szórakoztató, látványos, laza popcorn filmre vágyom. Sok mindenbe bele tudnék kötni, például több olyan karakter van, akiket simán ki lehetett volna vágni vagy egy szereppé összegyúrni. A sziget sem túl kidolgozott vagy kreatív, sokkal többet kezdhettek volna vele. Az viszont megmosolyogtat, hogy a főellenséget egy olyan lényre alapozták, ami az eredeti King Kongban csak pár másodpercre tűnt fel. Végső soron a film olyan komolytalan, hogy én sem veszem komolyan és a hibái nem zavarnak annyira.

A 2005-ös Kong feldolgozás is tele van felesleges töltelékkel, de összességében jobb filmnek tartom a kidolgozottsága és érzelmi töltete miatt. A zene erős és érzelmes, a szereplők sem csak bugyuta popcorn mozifigurák. A sziget és az élőlényei átgondoltabbak és jobban beleillenek a film kevésbé elvont világába. Másrészt nem egy olyan jelenet van benne, ami szerintem csak lerontja és komolytalanná teszi az összképet, és némelyik emberszereplőt felesleges volt kidolgozni, mert semmit nem adnak hozzá a filmhez. Az eredeti, 1933-as King Kong egyik nagy erénye, hogy kevesebb szereplővel és tömörebb, céltudatosabb forgatókönyvvel sokkal hatékonyabban adta elő a történetet. Ezért bár értékelem a 2005-ös film készítőinek munkáját, szerintem túlerőltették magukat és a film sokkal emészthetőbb lenne, ha kihagytak volna belőle bizonyos részeket.

2023. febr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen,én is igy gondolom.

De pl kikre gondolsz,kiket kellett volna kivenni belőle?


Nekem is azért a Peter Jackson változata tettszik,mert jobban kivan dolgozva a sziget története,világa.Lassan indul,hogy növelje a kiváncsiságot.

Meg az a gondolat nagyon tettszett,hogy van egy sziget,ahol az evolúció tovább haladt a maga lassú tempójában és a dinoszauruszok tovább fejlődtek párhuzamosan a kinti világgal.

A koponya sziget élővilágát annyira nem tudtam komolyan venni.Inkább egy ilyen szórakoztatóbb kategória.

Na meg ott a zene,ami szerintem is több és jobban sikerült.

2023. febr. 15. 00:16
 4/4 anonim ***** válasza:

"De pl kikre gondolsz,kiket kellett volna kivenni belőle?"


Ha a Koponya-szigetre gondolsz, abban például a két fiatal kutató (a fekete srác és ázsiai lány) és Tom Hiddleston és Brie Larson karakterét egyesíthették volna valahogyan. Lehettek volna ők a főszereplők, két jobban kidolgozott karakter, akik ráhatnak a cselekményre és fejlődniük kell, hogy túléljék a kalandot. Azonban ehelyett négy lapos figura lett belőlük, akiknek semmilyen emlékezetes személyiségük sincs. Nyilván kellett pár jól kinéző, fiatalos, ismertebb fehérbőrű színész reklámarcnak, meg egy pár diverz mellékszereplő, hogy a film polkorrekt legyen. Marketingszempontból érthető, hogy miért van ennyi egysíkú szereplő a filmben, a cselekményt viszont lerontják. John Goodman karakterével sem tudtak mit kezdeni, hirtelen csak úgy kinyírják és megfeledkeznek róla. Őt is kivághatnánk, mert már eleve adott volt a másik két kutató, akik ugyanezt a szerepet eljátszhatták volna. Vagy ott a japán katona a nyitójelenetből, aki off-screen meghal, pedig milyen érdekes lett volna látni, hogy milyen lett idősebb korára.

Az zavar a leginkább a filmben, hogy rengeteg szereplője van, de a legtöbbjüket elpazarolja. Egyedül John C. Reilly és Samuel L. Jackson azok, akikkel legalább próbáltak valami ötleteset kezdeni.


A 2005-ös film problémája az ellenkező, mert azokat a szereplőket is kidolgozzak, akiket nem kellett volna. Például a fiatal hajóslegény, akit a rangidős fekete tiszt nevelt. Az ő cselekményszála és karakteríve nem vezet sehova, mert a film végére egyszerűen eltűnik.

2023. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!