Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » SOS!!!!Irodalomban tudna...

SOS!!!!Irodalomban tudna segiteni valaki Madách Imre:Az ember tragédiája című művében??

Figyelt kérdés

SOS!!!!Irodalomban tudna segiteni valaki Madách Imre:Az ember tragédiája című művében??



Irodalomra azt a vizsgafeladatot kaptam hogy csináljak egy portfóliót viszont olyan feladatok vannak benne amit egyáltalán nem tudok megcsinálni(pl.rajzolni,ruhatervet készíteni….)Mondhatni nem jo a kezügyességem és kreatív se vagyok…Tudnátok segíteni 1-2 feladatban???Nagyon nagy segitseg lenne


A feladatok:

1.Kinek a szerepébe helyezkednél, miért? (Készits rövid, kb 150 szavas esszét!) Ha az egyik föszereplöt választod, természetesen valamennyi megjelenésére, a teljes

Tragédiára gondolnod kell.


2.irj bele a mübe! ird meg azt a szint, ami szerinted hiányzik a müböl! A szerkezet bármelyik részének kiegészitését választhatod. A feladatrész terjedelme is szabad, de egy oldalnyi szövegnel rövidebb ne legyen.


3.Fogalmazd meg saját véleményedet a múról, a mú befogadásáról, jelentöségéröl! (kb. 200-400 szó) Törekedi arra, hogy idézeteket is bekapesolj a munkádba!


4.Készits bibliográfiat! (legalább 5-6 szakirodalmi anyag)


Előre is köszönöm a POZITÍV segítségeket!!



2022. nov. 29. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ezekhez nem kell kézügyesség!
2022. nov. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, jómagam pl szeretek segíteni, főleg alkotói ágakon.

De:


Nem szép dolog mással csináltatni.


Mi haszna van egy idegennek időt és energiát belefektetni mindebbe?

Ráadásul helyetted.


Pont azért vannak a feladatok, hogy megtanuld a dolgokat, fejlődj, megmozgassa a kreativitástól az önálló véleménykifejtésig az embert, ezesetben téged.


Ne könyveld el magad, hanem fejlődj!

Kelleni fog az életben ezen fejlődések halmaza.


Kreatívkodás az élet minden tájára kell.


Olvasd el és nyisd meg a fantáziádat. Menni fog!


Beleölnék a te feladatodba minimum 2-3órát. Megérné?


S lehet le is buknál a mit miért és hogyan gondolsz kérdéseknél.


Ruhaterv stb, ruhák milliói vannak neten. Antiktól a modernig. Inspirálódj, használj referenciákat.


Rajzolni se kell tudni ahhoz, hogy pl rárakod egy modell rajzra a lapot és átmásold, akár monitorról.


De pl csinálhatsz kollázst.

Kivágott képek, minták stb, anyagok felragasztása.


Itt is tudsz inspirálódni csak nézz referenciákat.


Ui. : nem divattervezőnek tanulsz.


Vedd kicsit játékosabban.


Az SOS feliratod pedig vészjósló. Azaz rövid a határidő?


Instant elutasítom azon megrendeléseket, ahol SOS van.

Nem gyártósor vagyok - szoktam mondani.


Nem jó kapkodni. Főleg ha másik x mennyiségű rendelés sorakozik.


Ha igaz a feltételezésem, akkor méginkább önhiba. Meg kell oldanod a feladatodat.

2022. nov. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
12.evfolyamba nem hinnem hogy azzal kene foglalkoznom hogy rajzolgatok hanem hogy keszuljek az erettsegire vagy akar a draga irodalomtanarom (aki feladta a feladatot)felkeszutene az erettsegire.Igen a feladat SOS van ra 2napom….Oszinten azert jottem fel gyakori kerdesekre hogy a SEGITOKESZ emberek segitsenek nekem….Nem kertem hogy irjak meg az esszeket csak hogy par mondatot segitsenek osszehozni,ihletet adni.Meg 18 evesen nem hinnem hogy bibliográfiát kéne tudnom csinálni
2022. nov. 29. 19:42
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1.kommentelo.


Nyilvan van meg feladatom a portfoliohoz.Le kell rajzolnom a mu egyikk színét és ruhatervet is készíteni de nyilván abban gyakori kerdesen nem tudnak segiteni…Osszesen 10 feladatot kell megcsinálnom és csak 4hez kérek segítséget..NEM LUSTA VAGYOK hanem 2 nap alatt nincs annyi ido hogy rajzoljak es 3 oldalnyi fogalmazasokat írjak…

2022. nov. 29. 19:45
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Az osztálytársaid hogy oldják meg? Csak te könyörögsz itt.
2022. nov. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne a kifogást keress, hanem oldjad meg a feladatodat. Igazuk van az előzőknek.


Semmi rosszat nem mondtak!


Sőt 2-es kifejtette jelentősségét is, az más kérdés, hogy korodhoz képest is gyerek vagy még mentalitásban, logikában és nem érted a jelentősségét.


Felnőttként se sózhatod más nyakába a határidős, elhanyagolt munkádat másra.


A "segítőkész" ember kihasználása pedig nem szép dolog.


+jószívűségből, segítőkészségből még senki se élt meg.


Amennyit írsz és időzöl itt +várakozol, hogy más megcsinálja helyetted, az a pár óra alatt már rég megcsináltad volna az "SOS" feladatodat.


Logikátlan vagy.


Magyarázkodás és netezés helyett szánd az időd, figyelmed és energiádat a problémamegoldásra.


Ha nekem határidőm van nem a telefont bújom, hanem leülök és megcsinálom a feladatomat, úgy mint most is...

Fél 2 kor végeztem.


Elismerem: saját hibából, mert el kellett mennem egy fontos találkozóra, ami karrieremet illeti. Az illető délbe hívott, vagy délután találkozunk vagy 1 hónap múlva, ha visszajött a telelésből...

Az idő itt is fontos volt. Mielőbb haladni, fejlődni.


Ezért kitoltam a munkát estére, de be is fejeztem. Reggelre már az illető e-mailjében ott lesz és tud haladni, mivel őt is köti a határidő.


Legyél önállóbb és hozz döntéseket!


Nekem a te korodban 10-13 tanórám volt/nap.

Ha valamivel csúsztam, nem fejeztem be azt felvállaltam, ahogy a következményét is.

Volt olyan is, hogy buli, haverok előrébb voltak, és ha számított a feladat, fontos volt, akkor nekiültem. Volt, hogy hajnalig, reggelig fent voltam.


(Bár ilyen alapon is volt, hogy hajnalokig görnyedtem... Sok volt az a 13 óra, nincs szabad délutánod se és estére maradt a tanulás...)


Szóval, ne magyarázkodj! Csináld!


Mindemellett nem nekünk kell önigazolgatnod, tudod te legbelül az igazat.

2022. nov. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja és: a rajzolgatás nem mindenkinek olyan jelentéktelen, mint neked. Csak óvatosan a kijelentésekkel.


A műszaki rajztól a tervezői grafikákig sok helyen jelen van. 😉 Ne becsüld alá.


Kezedben tartott eszköznek is volt design tervezője, műszaki rajza stb.

2022. nov. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el először is. Aztán szedd össze magad.
2022. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!