Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Check engine lámpa?

Check engine lámpa?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem táv gyógyítást szeretnék.

A helyzet, hogy egy indítás után felvillant a check engine lámpa. Kitöröltem, majd ismét előjött. Hiba kódot nem írt, de világított a lámpa. Eljátszottam ezt még 2-ször, ugyan az volt, kitöröltem, egyből visszajött. Utána, motor ki-be, kód töröl, viszont utána nem már nem jött vissza. Azóta mentem vele egy 10-20km-t, nem jött vissza azóta a lámpa. Hangra, érzetre, ugyan olyan a motor, nem csörög, nem füstöl, nem rángat.

Szóval a kérdésem, hogy most kéne ezzel foglalkoznom, vagy elég ha megint előjön a lámpa. Hülyén érezném magam, hogy elmegyek szerelőhöz, hogy volt egy check engine lámpám, de már nincs nézzen már rá (vagy nem kéne annak éreznem magam?).

Helyesírásért utólag is elnézést kérek.



2022. nov. 29. 20:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Én addig nem mennék szerelőhöz, amíg nem jön elő még egyszer.

Többféle logikájú ECU van.

Egynek elolvastam a működését. Ott volt A, B és C tipusú jelzés.

Chek engine akkor gyullad, ha valamiért határértéken túl kellene szabályozási utasítást adnia.

Az enyhébb, ha kigyújt és 10 egymást követő indítást követően nem jelentkezik az előidéző ok, akkor ő maga töröl.

Egyszer sikerült ezt szó szerint megfigyelnem, az OPEL classic volt.

A másik kettő súlyosabb: akkor vészüzembe kapcsol, de megy, olykor észre se venni a járásán.

Ezek motorhibák, öv hiba, valamilyen érinkező hiba stb. más kategória.

A legrondább, amikor egy tapodtat se tovább.

2022. nov. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!