Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Normàlis ha ilyen a tanàr?

Normàlis ha ilyen a tanàr?

Figyelt kérdés

Angolról van szó. Angolon egy csoportba vagyunk ahol az évek alatt kialakuktak a tanàr szemében ilyen "jelzők" és egy 3 fokozatú skála ha így érthető.

A skála 1első harmadàban vannak a 3as tanulók, oda tartozik kb 3-4 gyerek a közepén vannak a 4es-5ösök (amiben én is vagyok) és van 3 aki a szinte szín 5ös szakaszban van. A mi tanárunk mindig felajànlja hogy aki az összefoglalást hibàtlanul megcsinàlja az nem ír tz-t és helyette kap egy 5öst. A helyzet a következő:

Még a múltkor jelenkeztem hogy nekem 38 vagy 39 pontom lett(40 volt a maximum) és azt mondta hogy "jajj hát arra nem tudok adni semmit sajnàlom"

Ma pedig 2 csoporttársam(a "nagyon jók") is 38pontosra csinàlta és a tanár azt mondta nekik hogy "hát jajj ezért érdemes lenne egy 5öst adni "


...

És ez nem az első eset, már régen is feltűnt nekünk, de hogy mondjak még példát, egyszer a pontokat írta fel a táblára (azt is teljesen összeszedetlenül)

"Mondjuk 20-19pontig 5ös de 18tól már 4es ....stb.."

*javítjuk a dolgozatot, aztán megkérdezi hogy kinek hány pontja mett*

Egyik osztálytársam a "legjobbak"közül:"hát nekem sajnos 18"

Erre a tanàr mit mond?:"jajj szegény, tudjàtok mit? Vegyük le egyel a pontokat"

Aztán egyik csoporttársunk mondta hogy neki a 3as és a 4es határa, a tanár a 4est adta meg neki, nekem meg még pár diáknak akiknek a 4es és az 5ös határàn volt akkor meg azt mondta hogy"jajj de az már 5ös..az azért már 'túlzás'"


Elnézést ha összeszedetlen de szerintetek ez normàlis?

(Illetve mellékinfó, nem tud rendesen magyaràzni illetve a kiejtése is valami katasztrófa)


2022. nov. 29. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a tanár kiejtése katasztrófa, nem tud rendesen magyarázni, a te kiírásod is pont olyan összeszedetlen...


Hallottál már a szimpátiáról? Van olyan diák, aki kedves a szívének, van akit nem bír..emberből van ő is, akárcsak te.

Beballagsz az igazgatóhoz, és panaszt teszel

2022. nov. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elnézést, én mondtam hogy összeszedetlen lesz. Szerinted az normàlis hogy a 16fős létszàmú csoportból a "legjobbaknak" (belőlük 3 van) az érdekeire megy és a maradék 13at meg csak hagyja hogy majd lesz velük valami?
2022. nov. 29. 22:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi lesz veled a nagy világban, ha már ezen ki vagy.


Amúgy van szád.


Megfelelő hangvételben megbeszéled a tanárral, nem hiszti szerűen, hanem nyugodt hangvételben és tényleg érdekel az angol, akkor figyelni fog rád is.


De ha csak a jobb jegy kell, de maga a tantárgy nem hat meg. Ez látszik minden embernél szavak nélkül is.


Ez olyan, mint a fizetésemelés kérés.

Teljesítened kell és csak aztán kérheted a dolgokat.

Ha teljesítés megvan, akkor jöhet a kérés fizu emelésre.


Ám: nagyon nem mindegy, hogy milyen vokális, verbális és nonverbális kommunikációval teszed azt!


Plusz: nem kell popsit nyalni se, egyszerűen egészséges kereten belül manipulálni a másik felet, úgy hogy meg is kapd a kérésed, ám nem is adhatsz lejebb teljesítményben.


Sokaknak az első lépés se megy felnőtteknél, hogy leszólítsa felettesét, főnökét, nemhogy tárgyaljon...


Tanulj meg tárgyalni s ne feledd, adok-kapok elv fontos!


Az is lehet, látja ki hogyan veszi a dolgokat, mennyire van érzéke a dolgokhoz stb.


Nem bántásból, de ha ilyen aprócska szöveget se tudsz rendesen összeírni, minimális rendszerrel, akkor vajon, hogy megy a tanulás, főleg más nyelvben?


S lehet egy tesztet, dogát bemagolni, adott helyzetben teljesíteni, de vajon eléd raknak valamit, ami nem aktuális, hanem régebbi anyag, azt tudnád-e teljesíteni?


Mert teljesen más magolni, pillanatnyilag tudni, és más ha megérteni; bele ivódik az emberbe maga a tudás.


Nálunk anno ez alapján voltak a csoportok.

Sose vettem zokon, hogy másképp állt hozzám a tanár.

Pl nekem nem ment a fókuszálás, mindig volt valami más, ami jobban érdekelte az agyamat.


Néha nagyon jól teljesítettem, amikor tudtam fókuszálni, máskor nem.

Én is voltam ponthatáron, de nem vontam kérdőre a tanárt, pl másik csoportba x-y miért kapta?


Amúgy megsúgom:


Az igazi angol tudás éles helyzetben lesz fontos.


Sokan büszkék a papírjukat lengetve, majd amikor oda kerülnek, hogy pl külföldön nem tud szót érteni a másikkal.


Én meg anno letettem az alapot, tojtam bele.

Idő közben az online térben ismerkedtem, sokat fejlődött a tudásom és élvezetesebb is volt a száraz anyag helyett olyanokkal beszélgetni, akik még segítettek is. Pl kijavítottak.

Idővel pedig személyes talik, egymás kultúrájának megismerése stb. Sokkal több élményt és tapasztalatot adott.


Akkor értettem meg igazán, hogy anno a top 1 csoportban egyik osztálytársam mit is próbált gyerek fejjel egy másik gyerek agyúnak elmondani, azaz akkori énemnek.


Ő olyan közegben is mozgott a tehetősebb családja miatt, ahol elengedhetetlen volt az angol.

Rá is kényszerült megérteni őket és magát megértetni velük.


Ő régen simán 6-ost érdemelt volna. 🙃


Csak egy picit nyiss mások megértése felé.


Arra se lehet haragudni, ha valaki nem kedvel, csak legalább az okát jó tudni.


Mindenkiben van klikk, ahogy neked is biztos megvannak a magad dolgai, szimpatikus emberei stb.


Merj kérdezni finoman, nem támadó jelleggel.


Pl önismeretem helyén van és emberekhez is értek, így van, hogy én magam mondom ki azt, amit nem kedvel a másik bennem. Mosolygok és annyit mondok:

Nincs ezzel semmi baj, de ettől függetlenül (pl) fejezzük be a közös projektet.


Sokakban ez után felszabadul a kimondatlan frusztráció és normálisabbak.


Próbáld ki.

2022. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!