Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy az...

Szerintetek normális, hogy az egyik osztálytársamnak tavaly 2,25- re megadta a hármast a matek tanár én pedig 2,74-re és nekem pedig nem?

Figyelt kérdés
Nem is egy ilyen osztálytársam volt! Én pedig hiába kérdeztem, hogy nekik miért adta meg ennyire mikor én sokkal jobban álltam és nem adta meg. Ilyenkor mindig azt mondta, hogy ők sokkal aktívabbak voltak órán mint én, de ez nem igaz. Azért adta meg nekik a hármast mert szülőin mindig vittek neki ajándékot meg a szülők is mindig nyaliztam neki. (Ez tavaly volt hetedikben) Most nyolcadikos vagyok, de ugyanez megy ha az a néhány osztálytársam egyest ír ezt mondják, hogy "jaj úgy is meglesz a hármas" én meg hiába teperek maradok mindig kettes 7. félévkor is 2,8-ra álltam, de nem adta meg ők meg valami 2,2-re és mégis. Szerintetek tehetek valamit ez ügyben?

2015. nov. 14. 12:13
 1/9 A kérdező kommentje:
3. sorban *nyaliztak félreírtam.
2015. nov. 14. 12:15
 2/9 anonim ***** válasza:

egy tanárnak átlagtól függetlenül joga van másfél jeggyel jobbat/roszabbat adni.


Ez sok tanár esetében tényleg az aktivitástól függ.


Valószínűleg beszélgetsz és nem figyelsz órákon (ezt mutatja az is, hogy kettes vagy) és ezért nem ad jobbat.


Ha az első sorba ülsz, jegyzetelsz, figyelsz, nem beszélgetsz és néha jelentkezel, még 4-esre is húzhatod magadat.

2015. nov. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem beszélgetek és az elsősorban ülök szinte mindig. Ellenben ők pont, hogy röhögcsélnek meg beszélgetnek egész órán. Én rendszeresen megcsinálom a házi feladatokat és napi szinten próbálom megtanulni, de ha egyszerűen nem megy. Volt, hogy órákat tanultam rá és mégis csak egy hármas alát tudtam összehozni, de olyan is volt, hogy egyes lett. Nem feltétlenül kell valakiről azt feltételezni, ha nem megy neki a matek akkor biztosan egy lusta dög és nem is tanul!
2015. nov. 14. 17:22
 4/9 Tom Benko ***** válasza:

Az átlag csak iránymutató, a tanárnak szabad keze van annak eldöntésében, hogy kinek milyen érdemjegyet ad, éppen csak meg kell tudnia indokolni. Erre felkérhető minden felettese, illetve a diák és a szülő kérésére. Fel kell tudnia mutatni az illetőről készült minden feljegyzését, jegyeit. Ez alapján lehet a érdemjegyet vélelmezni.

Azt amúgy honnan tudod, hogy az osztálytársadnak 2,2-re adta meg a hármast?

2015. nov. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mert ő maguk mondták el
2015. nov. 15. 18:58
 6/9 Tom Benko ***** válasza:
Látod, ez az, amivel kapcsolatban én erősen szkeptikus lennék.
2015. nov. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De mégis miért lenne okom hazudni?! o.O
2015. nov. 20. 20:29
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7/7 Időpont ma 20:29


Nem te hazudsz, hanem ők.

2015. nov. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden suliban a házirendben van benne, hogy hogyan kell a tanárnak osztályozni. Olvasd el az iskolád házirendjében az ezzel kapcsolatos részeket, és ha úgy érzed, a tanár megsértette a házirendet, szólni kell az igazgatónak.


A miénkben pl. ilyen:

"A pedagógus a tanuló teljesítményét, előmenetelét tanítási év közben rendszeresen érdemjeggyel

értékeli, félévkor és a tanítási év végén osztályzattal minősíti. A tanuló magatartásának és

szorgalmának értékelését és minősítését az osztályfőnök – az osztályban tanító pedagógusok vé-

leményének kikérésével – végzi. Az érdemjegyekről a tanulót és a kiskorú tanuló szülőjét rendszeresen

értesíteni kell.

A félévi és az év végi osztályzatot az érdemjegyek súlyozott átlaga alapján kell meghatározni az

alábbiak szerint:

- Valamely egész 6 tized elérésekor a jobb osztályzatot kapja a tanuló;

- 5 és 6 tized között a pedagógiai elvek figyelembe vételével a pedagógus dönt az osztályzatról,

kivéve az elégséges szint elérésénél."

2015. nov. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!