Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a bibliográfia?

Mi az a bibliográfia?

Figyelt kérdés

Valaki megtudná mondani hogy egy bibliográfia hogy néz ki?


11.es vagyok es azt a feladatot kaptam hogy keszitsek bibliografiat 5-6 szakirodalmi anyagbol.Nyilvan a tanar azt is elmondta hogy egyetemen kell majd ilyet keszitenem de nyilvan nem mondta el hogy hogyan kell…


Hogy nez ki pontosan?Mit kell leirni?



#szakirodalom #Bibliografia
2022. nov. 30. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ami a szakcikkek, könyvek hátulján szokott lenni. ha vannak hivatkozások a cikkben/könyvben akkor ezekre mutathatnak. lényegében könyvek cikkek listája, megadva szerző, cím, kiadó, kiadási év, talán még hely is. ha cikk akkor oldalszám is megadva a könyvben ahol található.


vannak erre formátumok is. szerintem simán megkérdezheted, hogy hogyan kéri.

2022. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az ember tragedia konyvrol kell 5-6 szakirodalmi anyagot gyujtenem.Azt tudom hogy le kell irni a szerzo nevet de a kiadot is le kell?
2022. dec. 6. 23:07
 3/4 anonim ***** válasza:

igen kell. több féle formátum létezik. ez igazából úgy megy, hogyha írsz egy cikket egy tudományos folyóiratba, akkor ők megadják milyen formátumban kérik. és a cikked vegén meg kell minden forrást adni, hogy mások tudják egyrészt mire alapozod az állításaid, másrészt, hogy hol tud utána olvasni. de pl szakdogánál is megadja az egyetem hogy kéri.


itt pl le látod, hogy hogyan attól függ mit hivatkozol könyvet, cikket egy gyüjteményes kötetben, webolalt stb. szerintem kövesd ezt.

[link]


A konkrét könyvek kereséséhez haszn@lhatod valamelyik könyvtár keresőjét is. pl szabó ervin.

2022. dec. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja és az irodalomjegyzék ugyanazt jelenti.
2022. dec. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!