Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megakadályozni,...

Hogyan tudom megakadályozni, hogy a sütik egyáltalán megjelenjenek? Nagyon idegesítőek, bár tudom, hogy valami EU-s előírás, de ahol megjelenik, onnan én elmegyek. Ezzel rontják a lapok megnyitásának az esélyét, vagy az esetleges vásárlást.

Figyelt kérdés
Általában nagyon erőszakosak, viszont vannak rendesek is, mert megadják a lehetőséget, hogy ne fogadjam el. Ez a normális, bízzák rám, hogy elfogadom-e. Van amelyik betakarja az egész oldalt, nahát az meg pláne szemtelen. Valami süti-tiltó program nincs? Mint a reklámfogók.

2022. dec. 1. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

A legtöbb reklámblokkolónál be lehet állítani, hogy a süti-kérdést is blokkolja.

Azt azonban jó ha tudod, hogy a sütik alapból nem ördögtől valóak. Az ő segítségükkel tudja egy weboldal megjegyezni, mit raktál a kosaradba, mire kerestél rá, vagy hogy nemrég már jártál az oldalon, nem kell újra bejelentkezned. Ha minden sütit tiltasz, azzal a weboldal működését korlátozod le. Ezért ha tiltasz, érdemes úgy tiltani, hogy ezek az oldal működéséhez elengedhetetlen sütik maradjanak. A többi mehet a levesbe.

Zárójeles megjegyzés: A sütik nem EU-előírás. A sütik használatának kontrollálása az EU-s előírás, vagyis ennek az előírásnak köszönhetően van rá lehetőséged, hogy a téged zavaró, nemkívánatos sütiket letilthasd.

2022. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Sütik nélkül egyes oldalak nem is biztos, hogy működnek. Sokkal okosabb dolog és jobban jársz, ha első látogatáskor te szabályozod hogy mi jelenjen meg, mert csak egyszer kell beállítani és letilthatod azokat a nyomkövető és marketing célra szolgálókat, ami nem kell az oldal működéséhez.

Ha letiltod a választás ablakát, akkor két eset lehetséges: be sem tölt az oldal, mert elfogadáshoz van kötve a használat. Vagy pedig automatikusan elfogadsz minden sütit, így a nyomkövetőket is, holott pont az lett volna a szabályozás lényege, hogy neked adják meg a választási lehetőséget. Te pedig rosszul élsz vagy nem élsz ezzel.


Saját magadnak is ellentmondasz a kérdésben, mert először azt írod, hogy "Ez a normális, bízzák rám, hogy elfogadom-e." - akkor miért problémázol utána, hogy rákérdez az elfogadásra? Egyszer mindenképpen rá kell kérdeznie, amikor először nyitod meg az oldalt, hiszen addig nem tudtál nyilatkozni. Ezt a nyilatkozatot pedig addig jegyzi meg az oldal, míg nem törlöd a sütiket, és többször nem kérdez rá. Ergo ha minden egyes látogatás végén letiltod vagy törlöd a sütiket, akkor kénytelen a következő alkalommal is megkérdezni, hiszen visszavontad a hozzájárulást a bezáráskor, aminek semmi értelme nincs. Ne töröld a sütiket.

2022. dec. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak erre kihegyezett kiegészítők a böngészőkhöz. Utánajársz, megkeresed, telepíted, beállítod. Ennyi!
2022. dec. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a süti jelenik meg, hanem a sütik elfogadását engedélyező vagy tiltó panel. A sütit te nem látod.

Számítógépen az I don't care about cookies bővítménnyel ezeket a paneleket le tudod tiltani.

2022. dec. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az utólsót megpróbáltam, telepítettem, az ottani beállításokba betöltöttem az oldalt amelyiken megjelent a kérés, mentettem, de nem állította le, továbbra is megjelent a kérés. Még próbálkozom.
2022. dec. 4. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!