Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudhatjuk biztosan...

Honnan tudhatjuk biztosan hogy az élet nem egy hosszú álom?

Figyelt kérdés

2022. dec. 7. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A fájdalom nagyon is valós
2022. dec. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tudni nem tudhatjuk, de semmi nem is utal ilyesmire.
2022. dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Álomban is valós.


De minden erre utal.

2022. dec. 7. 20:55
 4/14 anonim ***** válasza:

"Álomban is valós."

Nagyon nem. Szimplán alvás közben nem működik a realitásérzéked.

De amikor ébren vagy, akkor igen, innen tudod felismerni a realitásbeli különbséget pl a híradó sztorijai és a Superman filmek között. Egy álomban erre nem lennél képes.

2022. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Dehogynem.
2022. dec. 7. 21:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Számomra rengeteg különleges élményt adtak az álmok és azok irányítása, annak megélése.

A tudatra ébredés álomban s mondogattam magamnak "ébredj fel!" Sikerül. Egyre nagyobb kontroll van a kezemben álmomban is. S ott a fizika és fizikai dolgok mások.


Ahogy az is képtelenség lett volna a valóságban, hogy az uszoda medencéjében megállok, elkezdett potyogni a fogam, mire a lépcsőn szálltam ki a fele fogamat a markomban tartottam pillanatig leblokkolva, nem fájt se semmi, egyszerűen elkezdtem gondolkodni, ez lehetetlen szituáció és az álombeli testemet onnantól én irányítottam s fel akartam kelni.


Sok hasonló tudatra ébredésem volt más-más szituációkban és elképesztő élmények.

Ahogy az is, amikor már tudatosan lépsz be fejben az álmaidba.


Olyan is volt, hogy a testem aludt még, én meg korábban tudatomra ébredtem. Mintha egy szoborba be lettem volna zárva testetlen lényként.

Hallgattam a horkolásomat is olykor, meg a körülöttem lévő zajokat, de se a szemem nem tudtam kinyitni, se semmimet megmozdítani.

Ilyenkor elgondolkodok magamban és elemzem a helyzetet.


Más lehet bepánikol/bepánikolna.


Testvérem totál kivolt a hasonló élményétől, nyugtattam, hogy no para, velem sok hasonló volt már.


Biztosra mondom: ég és föld az álom VS valóság.


Hallgatom, mik alapján mondod ezt a magabiztos állításodat.

2022. dec. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ugyanez mint nálad, a legtöbbször tudom hogy álmodok, eleinte a vágyaimat éltem, élem ki, de mikor megunom más szemszögekből vizsgálom. Örülnék ha az ébrenlétnek nevezett állapotban olyan valósnak tudnám megélni a dolgokat mint álmomban. Álmomban tisztább és valóságosabb. Mikor felébredek az emlékem róla olyan mint a tegnapi "ébrenlétemről." Az álmomban lévő emberek látszólag ugyanúgy külön életet élnek mint én álmomban, olyanokat mondanak ami nekem új, ha belőlem is pattan ki mélyről akkor is érdekes. Az álomban mikor az ébrenlétre gondolok, onnan nem tűnik az valódi valóságnak csak egy álomnak. Minden tapasztalatomban érzem a magam jelenlétét legyen álomban vagy "ébren", ez közös, ez egy stabil pont, de a többi változékony. Mikor álmomban megfigyelek dolgokat alaposan és "ébren" is, azt a különbséget látom hogy "ébren" hamar elkezdek a gondolataimra figyelni amitől a környezet kevésbé valósnak tűnik. Megfigyeltem hogy mielőtt részének hogy csak álom mikor álmodok, azért nem tudtam hogy álom mert el voltam merülve a gondolatokban. Tudok tudott álomban is gondolkodni, de alig teszem mert nem elég érdekes a többi dologhoz képest amire figyelhetek. "Ébren" is valósabb a környezet ha nem a gondolattársításokra figyelek, de ébren nehezebb megtenni ezt, viszont egyre könnyebb.
2022. dec. 8. 21:40
 8/14 A kérdező kommentje:

Javítás: Megfigyeltem hogy mielőtt "rájövök" hogy csak álom mikor álmodok, azért nem tudtam hogy álom mert el voltam merülve a gondolatokban.


Összességében valójában teljesen világos hogy nincs a valójában a kettő álom-ébrenlét ugyanaz.

De ébrenlétben úgy tűnik nekem hogy az emberek alszanak egyfajta szinten, ami úgy lehetséges hogy bizonyos gondolatkeretekre figyelnek és abban mintha el lennének veszve, és csak pillanatokra ébrednek fel, pl. mikor úgy nézek rájuk, olyankor látom is rajtuk hogy felismerik azt a bevillanást, de nem akarnak abban maradni, "visszaalszanak" inkább.

2022. dec. 8. 21:48
 9/14 A kérdező kommentje:

A visszalvás alatt azt értem hogy egyből a gondolataikba merülnek vissza, ezt látni a tekintetükön is, de onnan is tudom hogy néha én is így teszek. Mostanában ezen kísérletezek álmomban is "ébren" is.

Álomban is előfordul hogy egy másik személy nem ébred rám, és egy gondolatvilágban él, de "ébrenlétben" még gyakoribb, félelmet sejtek emögött, pedig olyankor kezdődne az élet.

2022. dec. 8. 22:10
 10/14 anonim ***** válasza:

Sehonnan. Ezt majd akkor tudhatod meg, amikor már alulról szagolod az ibolyát.


Vagy akkor sem. De az biztos.

2022. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!