Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet erre mondani, ami...

Valaki : kérdése:

Mit lehet erre mondani, ami hatásos?

Figyelt kérdés

Írtam pár kérdést nemrégiben, a tanácsok és a józan belátás segítségével változtatni kezdtem. Remélem most is sikerülni fog. Szóval pár hete lerendeztem a problémás főnökömet, minden jól alakult, de nem sokáig örülhettem. Rámszálltak a munkatársaim. Minden nap, de tényleg MINDEN NAP azt hallgatom, hogy mi az, hogy még nincs férjem, gyerekem. Minden szavamból kihozzák, hogy engem ez biztos nagyon zavar. Igen, zavar, de ezt nem szeretném velük megbeszélni. Én kerülöm is a témát, mert nagyon fáj, amiket mondanak. És nem is értem, miért nekem, 25+ vagyok, de van kolléganő, aki 37 éves, neki még párja sincs, neki senki sem szól be, pedig kb. 10 évvel idősebb nálam. Próbáltam finoman jelezni, hogy nem akarok erről beszélni, de még jobban sulykolják. Fáj, mert magamtól is gondolkozom ezen, a párom miatt nincs férjem és gyerekem, mert ő "Majd" akar, vagyis soha. Ezt le kell meccselnem magamban nyugalomban, döntenem kellene a jövőről, de nagyon belezavar, hogy nap mint nap figyelmeztetnek rá, hogy ketyeg az időm. Történt most, hogy egy kollégám testvére 36 évesen szült és nem ment jól a dolog. És jönnek oda, hogy nézd meg, így akarsz járni te is??? Ha nem, akkor mostmár el kellene gondolkodnod.

Nyilván nem lehetek velük durva, mert mégis csak a munkahely egy kulturált hely, és én ezt tiszteletben szeretném tartani. A "nem szeretnék erről beszélni" nem volt érv...



2022. dec. 7. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Közlöd velük, hogy cserébe van 5 fiatal szeretöd
2022. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem reagálsz semmire, amely összefüggésben van ezzel a témakörrel. Nem kell barátságtalannak, ellenségesnek lenni, - egyszerűen nem reagálsz és kész!
2022. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valami erőset pedig vissza kell nekik szólni, hogy vegyék a lapot...
2022. dec. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves, kérdező!


Anno, amikor még alkalmazott voltam, jómagam is találkoztam ilyenekkel.


Mit tudsz tenni?


Kiállsz magadért.

Az se mindegy, hogy hogyan.


Állj elé, mutass magabiztosságot és határozott, ám kultúrált hangnemben mondd:


Ideje lenne megtanulni a határaitokat, és nem elfeledni azt, hogy itt ez munkahely, mi pedig mind kollégák vagyunk! A munkát és magánéletet külön kell kezelni, tartsátok ezt tiszteletben!


Amennyiben szép szavak formájában nem értitek, nos máskor mondhatom csúnyán is, hogy megértsd!


Ti megosztjátok a dolgaitokat, én nem. Dolgozni vagyok itt.


Valami kérdés?


Semleges arccal, határozottan, nyugodt hangnemben.


Ez a kombó ijesztő sokaknak, főleg az egyszerű faék pletyiseknek.


Meg kell tanulnod magadért kiállni, felszólalni, különben elnyomnak téged és azt hiszik fokozatosan, hogy többet és többet megengedhetnek maguknak feléd.


Ne engedd!


A következő témával nem okoskodni, ártani szeretnék neked, szimplán elmondani egy jelentős dolgot. A saját példámmal is más aspektusból, gondolva mindegyik félre.



A párválasztás fontos, ahogy az alapok lefektetése is, mint pl:

Akarsz-e gyereket?


Jómagam pl nem.

Mindenkit offoltam, akinek válasza "igen/majd szeretnék" vagy "nem tudom még" volt.


Mert senkitől nem veszem el a lehetőséget, ha számára ez a tényező fontos vagy még nem dőlt el!


Nekem pedig a gyerekmentes élet a jelentős, több okból is kifolyólag.


Önzőség?


Semmivel se önzőbb ez, mint az "akarok egy gyereket".


Ha pedig te szeretnél ahhoz megfelelő pár is kell, aki jelen van, mint gondoskodó, odafigyelő, szerető szülő a gyermek számára. A gyermek testi-lelki egészsége, jövője - mindenre pecsétet nyom a 2 fél.


A "majd" - ra csak egy kérdésem lenne a másik felé: Mikor?


Neked kell dönteni.


Vannak, akik le tudnak mondani a gyermekvállalásról,de vannak, akik nem.

Ezt pedig tiszteletben kell tartani.


Nem lesz hosszú távú kapcsolat, ahol ezen dolgok nincsenek tisztázva s lopják egymás idejét a saját önzőségük miatt.


Önzőségnek sok formája és helye van.


Nekem pl volt, aki behazudta, hogy nem akar gyereket, mert nagyon szeretett/megkedvelt, de könnyen lebuktattam.

Majd mondta "nő vagy, biztos akarni fogsz". 🙃 Ez a mondata után odamentem a szekrényhez és akármennyire is fájt, síró szemekkel kivettem a bőröndjét és megkértem távozzon.


Voltak, akik erre azt mondták nekem "csak ezért dobtad?"


A jövő egyik meghatározó része a vállalás/nem vállalás téma, aki nem értette, ez van, én dolgom.


A hazugságokra harapok, főleg mivel jómagam már az elejétől nyitott és őszinte voltam.


Az általánosítást se szeretem, mert minden ember más és ezt kell felfedezni mélyen a másikban.


A nem vállalás épp olyan jelentős, mint a vállalás.


Amolyan közös elvek/célok egyike, épp úgy, mint az elköteleződés, karrier stb.


Szeretnél picurkát?

Ahhoz a másiknak is kell, hogy szerepeljen a listáján, mint cél.


Ezeket a szempontokat pedig érdemes átgondolnod. Ám te dolgod a döntés.


Se nekem, se a kollégáidnak nincs jogunk beleszólni a TE életedbe!


Megnyugtatlak viszont, hogy nekem is vannak olyan ismerőseim, akik 30-40felett szültek és mindenük a gyermekük.


Pl egyik exemet az anyja 42évesen szülte.

Erős kötelék van közöttük. (túlságosan is, őt pl azért hagytam hátra, mert 80%-ban anyu így anyu úgy, pattant stb, én meg a maradék 20%-ban voltam, ahol a haverok és barátok is - ez a felosztás se egészséges párkapcsolat.)

Ettől függetlenül imádtam az anyuját, mai napig kapcsolatban vagyunk, amolyan barátnői szinten, sok a közös bennünk, főleg hobbik terén.


Viszont ismerek olyanokat is, akik "szabadok",nyílt kapcsolatban vannak stb.


S olyanokat is, akik hozzám hasonlóan csak párral élik az életüket, nincs utód.

(ők kapják a legtöbb piszkálást, beszólogatást, kéretlen véleményeket stb, megtanulták elfogadni, adott helyzetekben helyükre tessékelik az illetőt)


Nem a külső, kivülálló személyekkel kell foglalkozni, offolod, leoltod őket és arra fókuszálsz:

Hogy te mit szeretnél s mi módon stb.


❤️

Beszéljétek meg pároddal s elválik. Ahogyan látod s érzed.


Te életed, te döntésed, te prioritásod!

2022. dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát utolsó, tudod az a baj, hogy én át lettem vágva. Nyilván letisztáztam az elején a céljaimat, és mondtam, hogy szeretnék és bizonyos okok miatt 30 alatt. Elfogadta, helyeselt. Utólag azt mondta, hogy "jólvan, tévedtem". Még ez is meglehet. Én is tudom, hogy nagyon át kell gondolnom a dolgokat, mert ezzel a pasival nem lesz semmi és rengeteg időt elpazaroltam rá. Úgy, hogy én nem meggondoltam magam, egyenes voltam a kezdetektől. Na, ehhez idő kell, van pro és konrta. A kontra nyilván a korom, hogy ennyi időt töltöttem vele, és már majdnem 30 vagyok...És itt ez legtöbbször meg is akad, mert minden nap a pofámba tolják, hogy vagy most rögtön teherbe esem az ő szavaiktól, vagy pedig sose lesz gyerekem. Nem tudok sose tovább gondolkodni. És gyengeséget se akarok mutatni, nem akarom, hogy úgy érezzék, megbántottak, mert akkor még jobban rám fognak szállni, ennyire ismerem őket már az évek során. A gyengét rugdossák. De megfogadom, amiket mondtál, remélem hogy sikerül nyugalmat szereznem gondolkozni...Köszönöm mindenki válaszát!
2022. dec. 8. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:

A gondolataid és érzelmeid a tieid, azok nem is tattoznak oda a munkahelyre.


Otthoni körökön belül viszont jó lenne valakit találni, akivel megbeszélheted vagy csak kimondhatod dolgaid.


Remélem sikerül helyükre irányítani a határon túlra taszítani a kívülállókat.


Lélekben pedig kitartás! Menni fog!


Ám ne annyira görcsölj rá a gyermek mielőbbi akarására, mert elvakíthat az érzelmi hullám és rossz döntésbe is belesodorhat.


Hasonló "rossz döntésem" nekem is volt, nem letisztult érzelmekkel kerestem párt s nem figyeltem a másik elemzésére olyan mélyen, mint kiegyensúlyozott énnel.

2022. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vannak barátok, család, akik arra biztatnak engem, hogy nem is biztos, hogy ez a fiú megfelelő, akivel én vagyok és hogy inkább várjak, mint hogy valami idióta legyen a gyerekem apja (mint nekem...). Ezt már-már el is tudnám fogadni, de 8 óra a munkahelyen mégiscsak a nap 1/3-a. A mai napra eljutottunk oda, hogy minden szavamról ez jut eszükbe. Pl. hogy a páromtól parfümöt fogok kapni karácsonyra - miért nem gyűrűt végre???? (értitek...tőlem kérdezik, hogy Ő MIÉRT NEM VESZ nekem gyűrűt). Vagy hogy szeretnék egy kis állatot itthonra, nekem gyerek kelljen végre. Igen, mert az ő kedves szavaik fognak engem teherbe ejteni, ezt mindenki tudja. Nem bírom már.........
2022. dec. 15. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!