Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos bőrre tudnátok egy...

Pattanásos bőrre tudnátok egy hatásos arcápolási rutin mondani nekem? 23 éves fiú létemre tele van az arcom, pedig mindent kipróbáltam már.

Figyelt kérdés
Rengeteg pattanásom jön ki pedig járok időként kozmetikushoz, szedtem gyógyszereket, de az csak ideiglenesen használt, kisebb vagyont elköltöttem már termékekre, kezelésekre. Fogaimmal nincsen baj, tehát gyulladásom sincs. Szeretnélek kérni titeket, hogy termékek megnevezésével egy arcápolási rutint ha írjatok, nagyon megköszönném.

2021. jún. 26. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

én mentes termékeket használok (nincs bennük irritativ anyag, pl parfum, alkuohol), arctisztito zselét, nappali hidratálót - ezek dm-es balea med termekek, olcsók es jok - zselét reggel és este is használom

micellás lemosóm La roche, dupla tisztitasként - férfiaknak sem árt (először ez, aztán a zselé)

fényvédőm ugyanigy mentes - uriage :)


másik brand: clinique termékek is jok, én innen indultam krémek szempontjából, csak magas árkategóriában vannak


szerumok kozul bha savat (3 naponta este), hyaluronsavat (midnen este, kvázi "kiváltom" vele a krémet, mert éjszakára nem szeretem őket) használok, ezek revox markájuak, dm-ben kaphatoak, kb 2000-2500 ft darabja - eleinte szoktasd a bőröd ezekhez


nálam kb 1-2 hónap után látszódott az eredménye

2021. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Bőrápolási rutin.Ajánlom a Skinsmart facebook és youtube csatornát.Facebookon a tudatos bőrápolók klubját.
2021. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Én általában reggel ebelin nedves törlőkendőt(aloe vera) használok.

Este pedig Garnier micellás vízzel (ilyen azt hiszem olajos félével) mosom le a sminkem és úgyszint Garnieres bőrradírt használok Hautklar Aktiv Porenfrei Waschpeeling (nem a 3-1ben!! az nekem is tönkre tette a bőröm) utána hagyom megszáradni és The Ordinary

Hyaluronic Acid 2% + B5 szérumot használom (nekem és segített nagyon sokat) és kb ennyi. Néha ha kicsit szárazabb a bőröm akkor Garnier moisture cream-et használok (sem reggeli vagy esti hanem csak sima) és ez a maximum 🤷🏼‍♀️ Nekem mivel ezek beváltak nem nézek új termékek után 🤷🏼‍♀️ Remélem neked is bejönnek🤗

2021. jún. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Én is rengeteg pénzt elköltöttem már, az egyetlen ami bejött(bár nekem inkább száraz az arcom, ha neked pattanásos akkor vélhetően zsíros/olajos) az a cerave és a vichy, mindkettőt gyógyszertárban tudod beszerezni.

Reggel lemosom egy habzó, tisztító ceravés arclemosóval, utána vichy tonik, majd vichy vagy cerave reggeli krém néha valami olaj(a the ordinaryt használom de nem akkora nagy szám mint ahogy mondják, nem éri meg az árát) és naptej. Este ugyanez csak esti krémmel és természetesen naptej nélkül. Meg kéne állapítanod, hogy milyen a bőrtípusod és utána a gyógyszertárban tudnak majd segíteni. Ajánlom még, hogy járj néha kozmetikushoz kezelésre.

2021. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat, véletlenül le pontoztam mindenkit, pedig nem arra akartam nyomni. Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 26. 20:23
 6/6 xp ali ***** válasza:
1. Alapból dbrgyőgyász. Ő ír fel krémet, amit kikevernek a patikában. Nem is lesz drága. Az segíthet a legtöbbet. Minden más csak drága. 2. Plusz táplálkozási tanácsadás. Ha pl sok kínait vagy mekit eszel, attól is kiver a ragya. Engem is, meg az asszonyt is pedig már idősebbek vunk. És lehet allergia is. Tej allergia csinál ilyet, pl. Nem csak a laktózra, hanem vmelyik fehérjére is lehetsz allaergiás. Szal sokminden lehet.
2021. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!